Mobilní telefonyZe světa IT

Nexus 5: Představení na MWC 2013?

Google Nexus Logo

V letošním měsíci má dle oficiální tiskové zprávy dorazit nový špičkový a spotřebiteli i kritiky vychvalovaný smartphone LG Nexus 4. To je však potěšující, ale právě v minulých dnech se na internetu objevila zpráva, že byla výroba Nexusu 4 zastavena, což dává puzzle dohromady. Můžeme se na mobilní veletrhu MWC 2013 těšit na LG Nexus 5?

LG Nexus 4 front

Nexus 5: Představení na MWC 2013?

Pokud se jedná o informace, které jsou známy, bohužel se právě v těchto hodinách nemáme kde chytat. Nicméně se pustíme do spekulace o specifikaci, která by měla být obsažena v novém smartphonu od společnosti LG, a nebo ho bude vyrábět dceřiná Motorola? Vše je v tomto okamžiku možné a na MWC 2013 /Google I/0?/ bychom se snad mohli dozvědět více. Je také možné, že se do 25. února na internetu objeví nějaké další informace o Nexusu 5.

Nexus 5: Představení na MWC 2013?

Tak co tedy specifikace? Na CESu 2013 přišly nové displeje a my se tak můžeme těšit na rozlišení až 1920 x 1080 pixelů. Vlajkový model od společnosti tak může vlastnit až 5,5” obrazovku právě s Full HD rozlišením, jež se stane u přicházejících high-end modelů asi jedním z nejvyráběnějších standardů.

Hustota obrazovky může dosáhnout až 440 ppi, tedy 440 bodů na palec. To však vyvolává otázku, zda-li je vůbec lidské oko tuto bodovou hustotu možno vstřebat. Smartphone podle prvních spekulací na internetu bude obdařen LTE konektivitou, propůjčí 2 GHz čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Prime /nebo nVidia Tegra 4?/ a 2 gigabajty operační paměti RAM.

Interní paměť bude sahat až ke kapacitě 32 GB pro vaše data či multimediální soubory, rozšíření pomocí paměťové karty čekejte také. Můžeme se také těšit na NFC a standardní moduly bezdrátové konektivity pro rychlý a bezpečný přenos dat.

LG Nexus 5 /Motorola Nexus 5?/ bude snad softwarově vybavený operačním systémem Android 4.2 /5.0 Key Lime Pie?/ a obdařen 13 megapixelovým digitálním fotoaparátem s automatickým zoomem. Našli jste na internetu nějaké další informace? Určitě se o ně podělte do komentářů níže nebo dejte vědět o této novince i ostatním pomocí listy na sdílení. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony