Mobilní telefony

Nokia Asha 300: Problémový dotyk

nokia logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Nokia

Finové vsází na své „hloupé telefony“, které je určitě drží také nad vodou. To ale nemusí být zdaleka pravda. Podle nejnovější zprávy se Nokia Asha 300 potýká s problémem vadného displeje, respektive dotykové vrstvy. Zachrání Nokii také nové a chytré smartphony z řady Lumia?

Nokia Asha 300 Red

Recenze možná mluví v prospěch tohoto telefonu, který stojí necelé dva tisíce korun. Nicméně se po čase stane to, že se dotyková vrstva ve spodní části displeje začne znefunkčňovat, ovládání i odemykací Slide se stane pro uživatele takřka nemožným úkonem. Není poté možné telefon odemknout a při kliku na položku Menu se klidně může stát, že se vám zobrazí Jména.

Koupi tohoto telefonu si tedy řádně rozmyslete. Můžete se tak po roce používání setkat s tím, že budete nuceni Ashu 300 poslat na reklamaci, což bude stát čas a určitě i nějaké ty finance na dopravu. Myslíte si, že se poruchové telefony vyplatí na úkor své nízké ceně? Sáhnete raději po kvalitnějším smartphonu s vyšší cenou? Určitě se o své postřehy podělte do komentářů.

Specifikace chytrého mobilního telefonu Nokia Asha 300 Red:

 • Displej: 2.4 palce, 320 x 240 bodů, 262 000 barev
 • Procesor: Nespecifikovaný, 1 GHz
 • Paměti: Vnitřní paměť až 128 MB, paměťové karty do 8 GB
 • Fotoaparát: 5 MPx, VGA video, 4x digitální zoom
 • Mobilní sítě: GSM 850/900/1800/1900 MHz
 • Komunikace: Bluetooth 2.1, A-GPS
 • Operační systém: Vlastní OS
 • Multimédia: 3.5 mm jack, FM rádio, MP3, internetový prohlížeč
 • Akumulátor: 1 110 mAh
 • Rozměry: 113 x 50 x 12,7 milimetrů
 • Hmotnost: 85 gramů
 • Cena: 2 000 Kč

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

7 Comments

 1. No taky se mě to na Asche stalo, je to docela paráda, když si člověk nemůže odemknout telefon a potřebuje volat. Co se dá dělat, nezbývá nic jiného, než se zajít podívat po novém telefonu, na reklamaci fakt čekat nebudu. Nokia je out.

 2. Souhlasím, Nokia 3210 a konec. Ať táhnou, měli by jim tu prohibici zrušit, leze jim to na mozek.

 3. Již dvakrát jsem si dokoupil nový displej na Ashu… již po třetí nejede… nekupovat, je to podvod… jak zrovna Nokia něco takového může udělat…

 4. To, že pro zálohování do Nokia Suite je nutno vybrat režim na dotykovém displeji je osudová chyba, protože právě displeje přestávají reagovat na dotyk. To je chybná koncepce, špatné provedení a nulová pomoc výrobce, když se závada stále opakuje. Výrobek je nekvalitní a Nokii definitivně zařazuji na černou listinu nedůvěryhodných výrobců. (Nejen kvůli tomuto výrobku.)

 5. Ano, máte všichni pravdu tahle Nokia je úplně na HOV.., ani ne po roce nefunguje displej.. Fakt super, nemůžete volat, psát, stáhnout si kontakty atd. NEDOPORUČUJI!!

 6. Mám Ashu 300 ale je to opravdu křáp první třídy. Patří těm z Nokie nakopat mezi nohy. NOKII NEKUPOVAT!

 7. Mám taky Ashu 300, ale objevila se tato závada, když je dotykový displej ohřátý od ucha po skončeném i krátkém hovoru tak blbne do té doby než zase vychladne. Takže nejsem schopný vytočit další hovor. Má dlouhou výdrž baterie a to jsem si cenil.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony