Mobilní telefonyZe světa IT

MWC 2012 – je libo novou Nokii?

Na každém rohu vídáme novinky z MWC 2012, v tomto článku tomu nebude jinak. Spekuluje se o tom, že Nokia představí na veletrhu nový smartphone, mělo by se jednat o přímého nástupce úspěšné Nokie N8, která disponuje velmi kvalitním osmi megapixelovým foťákem s optikou Carl Zeiss.

N8

Telefon bude vyroben z jednoho kusu polykarbonátu, jak to známe z Nokie Lumia 800 a N9. Měla by nést označení 801 či 803.

Její hlavní předností se stane 12ti megapixelový fotoaparát, opět s optikou Carl Zeiss, jenž jí vyhoupne na špičku co se fotoaparátů týče, jistě se stane konkurence schopným v porovnání s některými levnějšími kompakty. Podle našich zdrojů bude disponovat 4 palcovým ClearBlack Amoled displejem, výstupem HDMI a NFC čipem, který používá většina nových Finek. Použije také microSIM, tak jak to známe z iPhonu 4 a 4S.

Mluví se také o tom, že by měla být poslední Nokií na platformě Symbian, v tomto případě Symbian Belle. Díky velkému foto čipu ponese ještě větší batoh, než N8, uvidíme tedy, zda se nestane ošklivkou mobilního světa.

Kdyby byla opravdu posledním mohykánem, zůstaly by Windows Phone jedinou platformou, kterou tato severská společnost nabídne? Já se slzou v oku doufám, že systém MeeGo není navždy odepsaný, přestože Nokia uzavřela smlouvu s Microsoftem a jediný telefon, který běží na této platformě je Nokia N9.

Nokia N9

Tento systém je originální a inovativní, nekopíruje prvky z jiných platforem, pouze je chytře skládá do sebe a vytváří přívětivé uživatelské prostředí, které se mně osobně velmi zamlouvá. A kdyby byli vývojáři, kteří mají zájem programovat pro tuto platformu, jednoznačně bych tento systém ve svém dalším smartphonu volil.

Počkáme na to, jak se Nokia na Mobile World Congress bude prezentovat, zatím je jisté, že představí Lumii 900, která se již prodává v Americe, k nám však přijde bez LTE.

nokia lumia 900

Máme se tedy snad na co těšit a pořád věřím, že MeeGo jednoho dne dorazí na telefony ve větší míře a bude se těšit velké úspěšnosti a popularitě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony