> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

MWC 2012 – je libo novou Nokii?

Na každém rohu vídáme novinky z MWC 2012, v tomto článku tomu nebude jinak. Spekuluje se o tom, že Nokia představí na veletrhu nový smartphone, mělo by se jednat o přímého nástupce úspěšné Nokie N8, která disponuje velmi kvalitním osmi megapixelovým foťákem s optikou Carl Zeiss.

Telefon bude vyroben z jednoho kusu polykarbonátu, jak to známe z Nokie Lumia 800 a N9. Měla by nést označení 801 či 803.

Její hlavní předností se stane 12ti megapixelový fotoaparát, opět s optikou Carl Zeiss, jenž jí vyhoupne na špičku co se fotoaparátů týče, jistě se stane konkurence schopným v porovnání s některými levnějšími kompakty. Podle našich zdrojů bude disponovat 4 palcovým ClearBlack Amoled displejem, výstupem HDMI a NFC čipem, který používá většina nových Finek. Použije také microSIM, tak jak to známe z iPhonu 4 a 4S.

Mluví se také o tom, že by měla být poslední Nokií na platformě Symbian, v tomto případě Symbian Belle. Díky velkému foto čipu ponese ještě větší batoh, než N8, uvidíme tedy, zda se nestane ošklivkou mobilního světa.

Kdyby byla opravdu posledním mohykánem, zůstaly by Windows Phone jedinou platformou, kterou tato severská společnost nabídne? Já se slzou v oku doufám, že systém MeeGo není navždy odepsaný, přestože Nokia uzavřela smlouvu s Microsoftem a jediný telefon, který běží na této platformě je Nokia N9.

Tento systém je originální a inovativní, nekopíruje prvky z jiných platforem, pouze je chytře skládá do sebe a vytváří přívětivé uživatelské prostředí, které se mně osobně velmi zamlouvá. A kdyby byli vývojáři, kteří mají zájem programovat pro tuto platformu, jednoznačně bych tento systém ve svém dalším smartphonu volil.

Počkáme na to, jak se Nokia na Mobile World Congress bude prezentovat, zatím je jisté, že představí Lumii 900, která se již prodává v Americe, k nám však přijde bez LTE.

Máme se tedy snad na co těšit a pořád věřím, že MeeGo jednoho dne dorazí na telefony ve větší míře a bude se těšit velké úspěšnosti a popularitě.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. […] mně a služby MWC 2012 – je libo novou Nokii? Představujeme Samsung Galaxy S3 Sněhový smartfoun HTC Velocity MWC 2012 – […]

  2. […] by byl Windows Phone. Podrobnosti o této skutečnosti si můžete přečíst v našem předešlém článku na toto […]

  3. […] z nich je již známá Nokia Lumia 900, jež byla v Barceloně představena pro evropský trh, tudíž bez podpory LTE sítí. Disponuje […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony