Ze světa IT

Tablet Nokia Lumia Coffee Tab

Nokia představila koncept svého prvního tabletu. Jmenuje se Nokia Lumia Coffee Tab. Svým vzhledem připomíná přerostlou Lumii 900 nebo N9. Měla by být tvořena jedním kusem polykarbonátu, toto řešení je Finy nazýváno jako unibody.

Nokia Lumia Coffee Tab

Systémem tohoto tabletu by se měly stát Windows 8, což znamená, že kdyby tento tablet byl opravdu připravován, dočkali bychom se ho až za pěknou řádku měsíců. Srdcem se stane 1.4 gigahertzový dvoujádrový procesor, kterému bude asistovat minimálně 512 MB RAM. Což je pro tento systém opravdu zavádějící.

Má velmi podobné parametry jako iPad, bude se nabízet v 16, 32 a 64 GB verzi, zobrazovací plochou se stane 9,7 palcový displej o rozlišení 1280 na 800 pixelů. Disponuje 8 megapixely na zádech, vpředu slušnými dvěma. Nabídne konektivitu Wi-Fi a 3G.

Podobnosti s iPadem nejsou jen v parametrech, celý koncept tohoto přístroje je téměř shodný. O iPadu se na začátku také říkalo, že je jen přerostlý iPhone, časem se však vypracoval na špičku tohoto segmentu. S Lumií je to obdobné, je přerostlým telefonem, který v prodeji nezaostává.

Designově se mně osobně velmi líbí a kdyby se Nokii podařilo vytvořit tak velké celistvé tělo a Microsoft by dodal kvalitní systém, tento tablet by se stal ambiciózním konkurentem placatého jablíčka.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT