» Mobilní telefony» Ze světa IT

Hloupé Finky nemusí být hloupé

Na letošním MWC 2012 byly všichni posedlí honbou za výkonem, počtem jader či velikostí foto čipu a počtem megapixelů. Nesmíme však zapomínat na telefony, které nejsou tak úplně chytré, ale za cenu, kterou nabízí, zajistí spoustu muziky.

Finská Nokia představila tři modely řady Asha. Říkají si 202, 203 a 302.

Tyto stylové Finky dostali do vínku nový systém, vytvořený přesně pro telefony této řady, jmenuje se Nokia Series 40 Asha, tudíž to nejsou smartphony. Nabídnou však zajímavé vlastnosti za příznivou cenu.

Jsou to telefony klasické konstrukce, která kombinuje dotykový displej o úhlopříčce 2,4 palce, používající odporovou technologii s alfanumerickou klávesnicí. Jediným rozdílem mezi 202 a 203 je skutečnost, že 202ka nabídne technologii dualSIM s jednoduchým přepínáním mezi kartami.

Tyto dvě Finky nabídnou skromnou, ale na tuto třídu zcela dostačující konektivitu v podobě Bluetooth, microUS a 3,5 milimetrového jacku. Na nouzové focení je připraven fotoaparát nesoucí 2 megapixely. Dostanou také 40 bezplatných od Electronic Arts.

O energii se stará 1020 miliampérhodinový článek, který těmto telefonům bohatě postačí. Cena by se měla pohybovat okolo dvou tisíc korun, takže si většina nenáročných uživatelů, kteří jsou zvyklí na jednu značku přijdou na své.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  2 Komentáře

  1. […] mně a služby Mobilní kancelář Nokia Asha 302 Hloupé Finky nemusí být hloupé Nový iPad – král tabletů beze jména HTC One V se zahnutou bradou ZTE Era se […]

  2. […] by měl kolovat továrně uzavřený systém Series 40 známý například z modelů Asha 302 a 202. O nové podobě systému se vcelku živě diskutuje. Měl by se inspirovat u podle mě velmi […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony