Ze světa IT

Notebook: Dotykový Asus VivoBook

ASUS uvedl na český trh notebooky ASUS VivoBook, k jejichž hlavním přednostem patří kromě kompaktní velikosti také dotykové displeje umožňující pohodlné ovládání operačního systému Windows 8. Tato řada notebooků se vyznačuje atraktivním provedením s vnějším víkem z broušeného hliníku. VivoBooky jsou také vybaveny zvukovou technologií ASUS SonicMaster nebo funkcí okamžitého spuštění během 2 sekund.

Asus VivoBook X202E - pomocník na cesty

Mimo dotykového 11,6″ panelu o rozlišení 1366 x 768 px můžete notebook s Windows 8 pohodlně ovládat prostřednictvím multidotykového touchpadu s technologií Asus Smart Gesture. Kvalita zvuku je na tak malý stroj výjimečně dobrá, Asus SonicMaster zajišťuje výraznější zvukové podání s větším frekvenčním rozsahem, hlubšími basy a čistšími vokály.

Díky svým malým rozměrům a slušnému výkonu je tento stroj vhodným společníkem na cesty – o výdrž se stará 5136 mAh článek zajišťující až 5 hodin kancelářské práce a 15 dní v pohotovostním režimu. Hmotnost 1,4 kg a rozměry 30,3 x 20,0 x 2,17 cm nebudou v příručním zavazadle téměř žádnou zátěží.

Jelikož je u VivoBooku prioritou právě mobilita, Asus poskytuje 32 GB prostoru ve svém Asus WebStorage (na tři roky bezplatně). V blízké době by se na českém trhu měl objevit model VivoBook X202E. Dražší verze, za 13 490 Kč, nabídne procesor Intel Core i3 Ivy Bridge taktovaný na 1,8 GHz a 500 GB harddisk, levnější model, za 11 990 Kč, poté nabídne Intel Celeron 827 Sandy Bridge taktovaný na 1,1 GHz a 320 GB harddisk. 4 GB paměti RAM jsou pro obě verze shodné.

Z konektorové výbavy jistě potěší přítomnost USB 3.0 a dvou starších USB 2.0 portů, plnohodnotného HDMI, RJ-45 konektoru pro ethernetový kabel nebo čtečky paměťových karet 2 v 1. O bezdrátové spojení se světem se postará Bluetooth 4.0 a Wi-Fi podporující všechny moderní standardy.

V průběhu roku se objeví na trhu další modely této řady lišící se velikostmi displeje, technickými parametry a dostupnými v různých barevných provedeních. Za cenu bezmála 12 000 Kč se jedná o jeden z nejlevnějších notebooků s dotykovým displejem – zdali se vám VivoBook líbí či uvažujete o koupi tohoto nebo podobného přístroje nám sdělte do komentářů pod článkem, nebo do diskuze na G+ stránkách.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT