HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Nová generace serverů ProLiant Gen8

Společnost HP v rámci konference „Generation 8 Roadshow“ oficiálně uvedla na český trh nejnovější generaci výkonných serverů HP ProLiant Generation 8 (Gen8) s dosud nejpokročilejší mírou automatizace.

Současně byla také zahájena výroba serverů HP Gen8 v montážních areálech Foxconn v Kutné Hoře a jejich distribuce nejen českým zákazníkům, ale i do zemí regionu EMEA (Evropy, Blízkého Východu a Afriky).

HP ProLiant Generation 8

Servery HP ProLiant Gen8 představují výsledek dvouletého vývojového programu nazvaného projekt Voyager s rozpočtem 300 milionů dolarů, jehož cílem bylo podstatně zlevnit provoz datových center prostřednictvím pokročilé automatizace dílčích částí i celého životního cyklu serverových řešení. K dnešnímu datu se Projekt Voyager „postaral“ o registraci více než 900 patentů a dal vzniknout nové systémové architektuře HP ProActive Insight, součásti portfolia HP konvergované infrastruktury.

Tři fáze transformace serverového trhu

Projekt Voyager, jehož prostřednictvím nyní HP automatizuje každou dílčí část životního cyklu serverů, představuje třetí fázi víceleté transformační strategie společnosti HP v oblasti serverového trhu. První transformační fáze odstartovala v listopadu 2011 v podobě projektu Moonshot, který přinesl unikátní návrh serverů s extrémně nízkou energetickou náročností. Projekt Odyssey, druhá fáze transformační strategie, stanovil nový standard řešení zajišťujících nejnáročnější výpočty pro kritické systémy a aplikace.

„Nová generace serverů HP ProLiant Gen8 posunuje serverový trh hned o několik dlouhých kroků dopředu,“ řekl Jiří Lepka, produktový manažer serverové divize HP ISS. „Inovativní technologie HP nyní přinášejí kromě vyššího výkonu a lepšího hospodaření serverů s energií i automatickou virtuální správu sebe sama, což podstatně ušetří čas správcům datových center.“

Dynamická akcelerace zátěže a mnohem snazší administrace

Architektura ProActive Insight použitá v modelové řadě HP ProLiant Gen8 zahrnuje výkonný hardware a software umožňující pokročilou automatizaci životního cyklu serverů. Poskytuje také průběžnou analýzu aktuálního stavu serveru, spotřeby elektrické energie a další důležitou diagnostiku, díky čemuž lze až trojnásobně urychlit online aktualizace systému při snížení prostojů až o 93 %.

Servery HP ProLiant Gen8 byly vyvíjeny na základě více než 150 podnětů k inovacím od koncových zákazníků a testovány v reálném provozu více než 100 datových center. Inovace obsažené v serverech HP ProLiant Gen8 výrazně zvyšují aplikační výkon, zároveň IT správcům umožňují maximalizovat dostupnost serverů a ušetřit až 30 dnů strávených procesy administrace za jeden rok a na jednu osobu při obsluze typického datového centra s rozlohou 10 000 čtverečních stop.

Dynamická akcelerace zátěže serverů HP ProLiant Gen8 až sedminásobně zvyšuje jejich výkon při náročných datových operacích prostřednictvím návrhu konvergovaného serveru a úložišť, které využívají inteligentní technologie HP. Unikátní řešení HP Advanced Data Mirroring a inteligentní algoritmy navíc zajišťují až 1000× bezpečnější přístup k datům a o 95 % rychlejší inicializaci pole RAID (Redundant Array of Independent Disks).

Unikátní služby proaktivní podpory

Nová generace energeticky úsporných serverů HP ProLiant Gen8 poskytuje téměř dvojnásobný výpočetní výkon na jeden watt, čímž v typickém datovém centru ušetří během tří let na spotřebě energie až 7 milionů dolarů – v kombinaci s inteligentními racky obsahujícími zabudované senzory HP 3-D Sea of Sensors, které optimalizují rozložení zátěže. Servery konkurenčních značek nutí jejich uživatele k ruční správě, sledování a měření spotřeby i chlazení, což vyžaduje další zdroje, zvyšuje riziko nedostupnosti vinou konfiguračních chyb a navyšuje náklady na spotřebu energie.

Servery HP Gen8 jsou rovněž první hardwarovou platformou HP, která obsahuje služby proaktivní podpory Always On Support Services. Díky těmto službám mohou zákazníci odhalit problémy dříve, než reálně nastanou, dosáhnout až 95% úspěšnosti už při jejich prvotním řešení a zkrátit případný výpadek provozu až o 66 %.

Cena a dostupnost

Servery HP ProLiant Gen8 jsou od dnešního dne dostupné českým zákazníkům prostřednictvím prodejních míst HP a obchodních partnerů. Cena serverů řady HP ProLiant ML tower pro vzdálené kanceláře a pobočky začíná na 36 000 Kč, rackové servery HP ProLiant DL, které přinášejí vyvážený výkon a efektivitu, lze koupit od 54 000 Kč, blade servery HP ProLiant BL pro cloudovou konvergovanou infrastrukturu jsou v prodeji od 73 000 Kč, a škálovatelné servery HP ProLiant SL navržené pro webová, cloudová a obecně široce škálovatelná technologická prostředí začínají na ceně 52 000 Kč.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků.

Na základě interního testování s plnou online aktualizací firmwaru a systémového softwaru s HP SUM 5.0 a HP SUM 4.2. Interní měření společnosti HP zaměřené na úspory administračního času potřebného k fyzické správě serverů.

Na základě interního testování, které srovnává servery HP ProLiant G7 se standardními 15K SAS jednotkami vůči HP ProLiant Gen8 serveru s jednotkami Solid State Drive. Srovnání pravděpodobnosti potenciálního druhého selhání mezi RAID (dva disky) a Advanced Data Mirroring (tři disky) systémy, daty byla odvozena z interního testování. Odhadovaná úspora energie při přechodu ze systémů HP ProLiant G6 k HP ProLiant Gen8.

Na základě interních srovnávacích testů HP prováděných prostřednictvím služeb nejrozsáhlejšího cloudového portálu podpory HP Insight Online. Nástroj HP Insight Online je integrován přímo v inteligentních technologiích HP ProLiant Gen8, HP Insight Remote Support a HP services, a nabízí konvergovanou správu serverů i podporu prostřednictvím automatické analýzy konfigurace, stavu serveru, smlouvy, záruky a poskytované podpory.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware