Tiskové zprávyZe světa IT

AMD zvyšuje laťku pro výkon

AMD zvyšuje laťku pro výkon a kvalitu obrazu u grafických karet s cenou pod 100 USD.

Nové diskrétní grafické karty AMD Radeon HD 6670, HD 6570 a HD 6450 poskytují výjimečný zážitek z her využívajících rozhraní DirectX 11, akcelerované vykreslování aplikací a technologii AMD Eyefinity pro zobrazování na více monitorech.

Společnost AMD (NYSE: AMD) dnes oznámila, že zastoupení rodiny grafických karet AMD Radeon HD 6000 v prodejních kanálech je nyní kompletní díky uvedení modelů AMD Radeon HD 6670, HD 6570 a HD 6450.

Vzhledem k tomu, že maloobchodní cena těchto karet doporučená výrobcem nedosahuje ani 100 USD a spotřebu mají nižší než 75 wattů, nabízejí nově představené modely výkonnou a přitom cenově velmi výhodnou volbu pro hráče a nadšence pro digitální životní styl, kterým záleží na úsporném rozpočtu a kteří hledají ideální řešení pro hraní HD her, přehrávání videa a výkonné aplikace pro práci.

„Obrazový obsah v HD rozlišení i ve 3D je nyní velmi rozšířený a klade ještě vyšší důraz na kvalitu vizuálního zážitku – a grafické karty AMD Radeon dosahují nejvyšší kvality obrazu v daném oboru,“ řekl Matt Skynner, viceprezident společnosti a generální ředitel AMD Graphics Division. „V podobě nejnovějších přírůstků do rodiny grafických karet AMD Radeon HD 6000 přinášíme našim zákazníkům ucelenou nabídku zajímavých produktů s cenou pod 100 USD, jež poskytují výjimečnou kvalitu obrazu a výkonnost pro hry, a přitom mají neuvěřitelně nízkou spotřebu energie a snadno se instalují.“

Radeon HD 6670

Více obrazovek pro hraní her a vyšší pracovní produktivitu. Zažijte hry, které vás plně pohltí, nebo vyzkoušejte, jak se může pracovní výkonnost zvýšit díky technologii AMD Eyefinity, která umožňuje proměnit tři i více monitorů na jedinou velkou zobrazovací plochu. Podpora pro stereo 3D. Sledujte nejnovější filmy ve formátu Blu-ray 3D a vychutnejte si bohatší zážitek z her s technologií AMD HD3D.

Zvýšení rychlosti zobrazování aplikací – Sada technologií AMD App Acceleration zkracuje dobu nutnou pro vykreslování, takže webové stránky se načítají rychleji, má vylepšené zpracování speciálních efektů a zajišťuje přehrávání videa bez zadrhávání. Skutečností je, že v tuto chvíli dokáže výhod technologií AMD App Acceleration využít již více než 50 aplikací, mezi něž patří například DivX, Internet Explorer 9, jakož i nejnovější verze prohlížečů Google Chrome a Mozilla Firefox.

Grafické karty AMD Radeon HD 6450, HD 6570 a HD 6670 bude možné zakoupit jako součást nových počítačů nebo samostatně prostřednictvím velkých maloobchodních internetových prodejců, mezi něž patří například Amazon, CyberPower, iBuyPower, Newegg, NCIX a TigerDirect.

„Jsme velmi potěšeni, že našim zákazníkům, kteří hledají co nejlepší vyvážení výkonu, spotřeby a ceny, můžeme nyní nabídnout grafické karty AMD Radeon HD 6450, HD 6570 a HD 6670,“ řekl Bernard Luthi, viceprezident pro marketing, správu internetového obsahu a zákaznické služby společnosti Newegg.com. „Ať již spotřebitelé hledají řešení pro ohromující pocit z hraní her ve stereo 3D, nebo grafické karty s nízkou spotřebou za skvělou cenu, budou si díky novým grafickým kartám řady AMD Radeon HD 6000 moci vychutnat úžasný vizuální zážitek.“

Doplňující zdroje:

Fotografie: Prohlédněte si fotografie grafických karet AMD Radeon HD na Flickru
Stránky produktů: Informace o grafických produktech AMD Radeon
Twitter: Sledujte novinky o grafických produktech AMD na Twitteru na adrese @AMDRadeon
Facebook: Staňte se fanouškem technologií AMD na Facebooku

1. Technologie AMD Eyefinity pracuje s hrami, které podporují obraz s nestandardními poměry stran, což je nezbytné pro rozložení obrazu na více monitorů. Pro použití více než dvou monitorů je nutné, aby přídavné monitory měly nativní konektory DisplayPort a nebo se musí použít kompatibilní aktivní adaptéry, které překonvertují výstup z konektoru(ů) DisplayPort nebo Mini-DisplayPort z karty na nativní vstup vašeho monitoru.

Jediná karta AMD Radeon s technologií AMD Eyefinity dokáže podporovat až 6 monitorů při použití operačních systémů Windows Vista nebo Windows 7 – počet monitorů může záviset na konstrukci základní desky a je proto vhodné před zakoupením prověřit přesné specifikace od konkrétního výrobce. Funkce SLS („Single Large Surface“, čili jediná velká pracovní plocha) vyžaduje, aby všechny monitory, které jsou součástí dané konfigurace, měly identické rozlišení.

2. AMD HD3D je technologie navržená s cílem umožnit podporu stereo 3D pro hry, filmy a/nebo fotografie. K vytvoření stereoskopického 3D efektu je nutné použít přídavný hardware (např. monitory s podporou 3D, 3D brýle/vysílače, optickou mechaniku Blu-ray 3D) a/nebo software (např. Blu-ray 3D disky, 3D middleware, hry). Může se stát, že ne všechny komponenty nebo systémy budou podporovat veškeré nabízené funkce – konkrétní možnosti a podporované technologie vámi vybíraných komponent či počítačů si ověřte u jejich výrobců.

3. Název AMD App Acceleration označuje sadu technologií navržených za účelem zlepšení kvality obrazu a zvýšení výkonnosti aplikací. K úplnému využití možností všech funkcí je nezbytná podpora pro OpenCL nebo DirectCompute (včetně univerzálního dekodéru videa AMD (Universal Video Decoder – UVD)). Ne všechny produkty jsou vybaveny všemi funkcemi a k plnému zprovoznění určitých možností mohou být potřebné doplňkové produkty.

O společnosti AMD:

AMD (NYSE: AMD) je inovativní společností v oblasti konstrukce polovodičů a stojí v čele nové éry digitálních zážitků plných života díky přelomovému konceptu platformy akcelerovaného zpracování obrazových dat AMD Fusion Accelerated Processing Unit (APU), jež je srdcem široké řady počítačových zařízení. Serverové produkty společnosti AMD se zaměřují na využití řešení v rámci cloudů a virtualizačních prostředí, která patří k nejlepším v daném oboru. Špičkové grafické technologie společnosti AMD jsou součástí celé řady řešení – od herních konzolí přes PC až po superpočítače. Více informací můžete získat na adrese http://www.amd.com.

AMD, logo AMD se šipkou, Radeon a jejich kombinace jsou ochranné známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. Ostatní názvy jsou použity pouze pro informační účely a mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy