HardwareZe světa IT

Samsung Enterprise SSD

V lednu 2011 začne výroba nových Enterprise SSD disků od společnosti Samsung s kapacitou do 400 GB jejichž cena by měla být hodně nízká vzhledem k použití MLC Flash čipů, které jsou pro tento segment běžné.

Samsung se ještě s technickými údaji o nových Enterprise SSD discích drží v celku zpátky, především co se týká informací o trvalém zápisu a čtení z disku. Přesto některé z nich již uvolnil a to ty, které jsou důležité pro použití na serverech a datových úložištích.

Samsung v tomto směru uvedl tyto údaje: 43 000 IOPS pro čtení a 11 000 IOPS pro zápis. Pro srovnání uvedla společnost Toshiba, která pro tuto technologii využívá SLC Flash čipů údaje o svých discích s možností 90 000 IOPS pro čtení a 17 000 IOPS pro zápis.

Na druhou stranu by však měl narozdíl od těchto high-end disků nový Samsung Enterprise SSD být mnohem levnější. Samsung buduje do těchto disků MLC Flash čipy o velikosti 30 nm a jejich maximální přenosovou rychlost bude omezovat pouze SATA rozhraní s přenosovou rychlostí max. 3 Gb/s. Disky se budou vyrábět o velikosti 2,5″ s kapacitou 100, 200 a 400 GB. Kdy však dorazí tyto disky na obchodní pulty zatím není známo.

ssd disk samsung1

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware