Hardware

Nové generace iPod touch a MacBook Air

apple logo sede final
Hlavní TAG » Apple

Společnost Apple sdělila, že je připravena uvést na trh v druhé polovině tohoto roku novou generaci počítačů MacBook Air.

Nové notebooky budou mít 11,6 palcový displej, a srdcem železa bude nízkonapěťový proces Intel Core i-series. Oproti starším modelům bude nový MacBook Air ještě tenčí a lehčí. Hlavním lákadlem bude nová koncepce designu a použité technologie, která by měla zaručit velký zájem o tento počítač. Jak bude MacBook Air nové generace ve výsledku vypadat, na to si musíme ještě chvíli počkat. 

Jestliže hledáte výkonný notebook na cesty, možná právě tento model je pro vás. Pokud se zahledíme na designové prvky, mnoho se jich nezměnilo od předchozích modelů. Výraznou změnou je však v podsvícená klávesnice. Dřívější podsvícení se nacházelo pouze u dražších modelů – Macbook Pro.

Mnoho změn naleznete uvnitř!

Novinkou je změna výkonu procesoru. Macbook Air je osedlán čtyřjádrovým procesorem Intel i5 s frekvencí 1,6 GHz s možností příplatku za Intel Core i7 s frekvencí 1,8 GHz. Všechny procesory vlastní integrovaný grafický čip Intel HD 3000, proto zde již není žádná pamětová karta. Firma Apple spoléhá na integrovanou, která by měla mít skoro stejný výkon.

Mac OS X Lion, je operační systém, který přináší přes 250 novinek oproti Snow Leopardu. Je naistalován na pevném disku, který se může pochlubit rychlostí 5 400 otáček za minutuje a velikost 500 GB. Další zajímavosti je nejnovější port Thunderbolt.

Nové generace iPod touch a MacBook Air
Nové generace iPod touch a MacBook Air

Macbook obsahuje klasické USB porty, velikosti 2.0, baterie zůstává stále výkonným pozitivem, které z Apple výrobků již známe. Dále naleznete také kameru pro tvoření fotografií a videosnímků. Velice rychlé Wifi by mělo nadchnout všechny klienty. Bluetooth je nejnovější verze 4.0, sice pomalejší, ale také šetřivější a velice rychle se spáruje. Jeho dosah je až 50 metrů.

Společnost Apple skutečně nezahálí

Nejednalo se spíše o nové designové prvky, firma se zaměřila spíše na nejnovější hardware. Ceny budou vyšší, díky naprosté novince. Pokud by jste si chtěli zakoupit nejmenší velikost MacBooku Air, předpokládejte cenu kolem 25 000 Kč a výše. Společnost Apple skutečně nezahálí. Kromě nového počítače chce ještě letos na trh uvést zcela nový iPod Touch. Tento přístroj by měl vynikat kvalitním 3 Mpx fotoaparátem, který bude schopný vytvářet kvalitní a pěkné fotografie a i video, srdcem tohoto zařízení bude procesor A4, který se osvědčil u nového iPhonu 4.

Apple počítá s velikou oblibou těchto nových zařízení, jak tomu bude doopravdy a zda se přístroje na trhu ujmou, na to si musíme ještě chvíli počkat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware