> Mobilní telefony

Nové HTC 7 Pro od ledna na trhu

htc logo freebit nove
Foto: HTC

V lednu 2011 uvede společnost O2 na trh nový telefon HTC 7 Pro, obsahující operační systém Windows Mobile 7 a QWERTY klávesnici.

Nové HTC bude vlastnit 3,6“ velký displej s rozlišením 480 krát 800 pixelů. K barevné hloubce displeje nejsou zatím bohužel žádné bližší informace.

Vysouvací QWERTY klávesnice prošla také řadou změn a mezi jednu z nich patří umístění číselné řady tlačítek. Pro psaní číslic tak již nebudete muset nikde nic pracně přepínat, ale využijete rovnou číselnou řadu umístěnou na QWERTY klávesnici.

Dalším zajímavým provedením je možnost šikmého vysunutí displeje, což velmi zpříjemní samotnou viditelnost na displej. Pro kvalitní pořízení fotografií či videa pak bude sloužit 5 Mpx fotoaparát, za který se nové HTC Pro 7 rozhodně také stydět nemusí.

Tento nový telefon bude také vybavený GPS přijímačem s procesorem o výkonu 1 GHz a interní pamětí 8 GB, kterou však nebude možné dále rozšířit např. pomocí paměťových karet. Pro datové přenosy pak bude telefon vybavený podporou GSM sítí, GPRS, EDGE a HSDPA s rychlostí až 7,2 MBit/s. K připojení pak lze využít Wi-Fi s WLAN pro sítě 802.11 b/g/n, dále Bluetooth 2.1 s ADP2 profilem.

Samotná váha smartphonu je pak také příjemná, 185 gramů. Se zasunutou QWERTY klávesnicí má HTC Pro 7 rozměry 117,5 x 59 x 15,5 mm. Telefon je vybaven Li-Ion baterií s kapacitou 1500mAh, která by podle výrobce měla telefon udržet 15 až 17,5 dne v pohotovostním režimu.

O2 chce nové HTC uvést v lednu 2011 na trh, cena přístroje však zatím není známa.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. zlatá Nokie 🙂

  2. Prý zlatá Nokie… 🙂 HTC 7, to je to správné dělo!

  3. Tak tohle HTC vypadá opravdu zajímavě, a každým dnem už by tu měl být, pokud už tu není….. 🙂

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony