Mobilní telefonyZe světa IT

LG představilo nový G5 a partu jeho kamarádů (MWC)

LG logo High res

Konečně jsme se dočkali. LG na MWC v Barceloně představilo nový model vlajkové lodi G5. Nepředstavovali ale pouze nový telefon. Představili celý koncept příslušenství nazvaný LG Friends (Přátelé). Ve spolupráci s mnoha partnery jako Parrot nebo Bang&Olufsen vytvořili zcela jedičné kousky. Podívejme se na ně a hlavně na netrpělivě očekávané LG G5.

LG-G5

Nový modulární smartphone LG G5

Nový LG G5 má podle očekávání procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM a 32 GB vnitřní úložiště. LG použilo 5,3 palcový QuadHD displej. Zadní kamera má rozlišení 16 MPx a přední 8 MPx. Naprosto unikátní je baterie. Ta má kapacitu 2800 mAh, což není žádná sláva, ale je vyměnitelná. Z celokovového těla se dá vytáhnout jakýsi modul a baterie jde snadno vyměnit. To otvírá nové možnosti. Když ze spodku zařízení vytáhnete baterii, snadno vyměníte jeden díl a připojíte např. LG Cam Plus.

LGG5_keynote (13)

G5 je modulární smartphone

LG Cam Plus je modul, který nabízí jedinečný způsob pro focení. Kromě lepšího uchycení na něm najdeme i samostatné tlačítko spoušti, natáčení a ovládání zoomu. Navíc přidává dalších 1200 mAh k baterii. Bohužel i tohoto kusu, stejně jako u všech ostatních nebyla řeč o ceně. Dalším modulárním příslušenstvím je kousek od B&O. Jmenuje se LG Hi-Fi Plus with B&O Play. Opět je náhradou za spodní část telefonu. Jedná se o DAC, neboli Digital Audio Convertor. Jedná se vlastně o zařízení, které převádí digitální signál na analogový, který může být přehráván ve sluchátkách. A to ve vysoké kvalitě. Tenhle modul může fungovat buďto jako součást G5, nebo samostatně u vašeho počítače.

Fotíme hezky zeširoka

Velká část celé keynote byla věnována kameře na G5. Kamera má rozlišení 16 MPx a dokáže fotit záběr až 135° široký. Jak bylo řečeno, to je zhruba 1,7x více, než zvládají dnešní smartphony a o 15° více, než vidí průměrné lidské oko. G5 tak dokáže vyfotit víc, než my vidíme.

Displej nikdy nezhasne

Potvrzená je funkce Always-on. Na 5,3 palce velkém Quad HD IPS Quantum displeji tak můžeme neustále vidět čas a datum i ve chvílích, kdy se nehodí rozsvěcet displej. Kdo by se bál, že tohle výrazně sníží výdrž baterie, toho LG hned uklidňuje, že funkce Always-on spotřebuje pouze 0,8 % baterie za hodinu. Jestliže vezmeme údaj, který LG oznámilo, že displej zapneme zhruba 150x za den, abychom se podívali na čas, může se jednat o opravdu citelnou úsporu baterie.

LGG5_keynote (11)

Kdo jsou ti LG Friends?

LG 360 Cam

Tenhle kousek příslušenství patří mezi opravdu zajímavé. Jedná se totiž o 360° kameru. Snadno ji propojíte s telefonem a jedním stisknutím pořídíte snímek celého okolí. Skládá se ze dvou 13 MPx kamer se záběrem 200°. Uvnitř kamery je 4 GB úložiště, které lze rozšířit pomocí microSD karty. Šťávu si kamera bere z baterie s kapacitou 1200 mAh. Po spojení s telefon lze buďto fotit, nebo natáčet 2K video s 5.1 zvukem, který zaznamenávají 3 mikrofony. Partnerství s Google Street View umožňuje pořízené fotky nahrávat na Street View, kde se po schválení stanou oficiálně dostupným obsahem.

LG-360-CAM

2x 13 MPx kamera se záběrem 200°

LG 360 VR

Jestliže jsem v minulém odstavci vytvořili 360° obsah, je třeba si ho na něčem prohlédnout. Na to je tu LG 360 VR. Jedná se o brýle pro virtální realitu. Jak ale LG upozorňuje, tyto brýle mají být snadno přenosné a pohodlné pro používání. Brýle se ke G5 připojují pomocí kabelu, takže telefon můžeme klidně nechat v kapse. Obraz by měl simulovat 130 palcovou televizi ve vzdálenosti dvou metrů. Celé brýle váží jen 118 g a díky připojení telefonu kabelem (netřeba ho vkládat do brýlí) by měli být mnohem pohodlnější.

LG Rolling Bot

Jak řekl Juno Cho (CEO Mobile Communications Company LG), který celou keynote uváděl, „kdo z vás nemá rád roboty?“. Roboty máme zřejmě rádi všichni a proto nám LG dává Rolling Bota. Jedná se o kouli, která neustále natáčí svou 8 MPx kamerou. Může sloužit jako IP kamera, pokud nejsme doma, k hlídání domácích mazlíčků a jako dálkový ovladač pro vaše zařízení, např. televizi. Ani zde napadla zmínka o ceně, ale něco mi říká, že zadarmo nebude.

Každý může ovládat dron

Každý může ovládat dron. S tímto překladem, ve spolupráci se společností Parrot vyrobilo LG zařízení zvané LG Smart Controller. Díky němu lze snadno sledovat živý přenos z kamery na dronu a zároveň dron ovládat joystickem na ovladači. Snadno. Každý. To se opakovalo mnohokrát. Jak to bude fungovat, si musíme počkat.

Jedna appka vládne všem, jedna jim všem káže…

Bojíte se složitého a pochybného párování LG G5 s novým příslušenstvím? LG říká, že nemusíte. Celé se to nese v duchu „No settings – 3 steps“, tedy žádné nastavování – 3 kroky. Aplikace se jmenuje LG Friends Manager a bude dostupná pouze pro LG G5. Sama ve svém okolí najde příslušenství ze sady Friends a během 3 snadných kroků ho spáruje s telefonem.

Co ještě?

LG G5 přijde na trh současně na všech klíčových trzích. Dostupné bude ve čtyřech barvách: stříbrná, titanová, zlatá a růžová. LG vyšlo vstříc zákazníkům a G5 má podporu microSD karet. Je tu i podpora Qualcomm Quick Charge 3.0. Tohle rychlé nabíjení má být o 27 % rychlejší a o 45 % efektivnější, než předchozí generace. Když už je řeč o nabíjení, v nové G5 je USB typu C.

LG-G5-Infographic

Jak se vám nová vlajková loď LG líbí? Jste nadšení, nebo spíš zklamaní? Jaká bude prodejní cena? Kdy přesně bude na českém trhu dostupný? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů pod tímto článkem. Děkujeme za aktivitu!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony