Software

Nové počasí od Googlu je víc než jen vizuální změna

Google
Foto: pixabay.com, Tag: Google

S příchodem tabletu Pixel se výrazně změnilo počasí v aplikaci Google. Nedávno jsme zůstali ohromeni, když jsme vyzkoušeli, jak bude nové uživatelské rozhraní vypadat na displeji telefonu. Ačkoli se na první pohled zdá, že jde pouze o vizuální úpravu, společnost Google provedla několik velkých změn pod kapotou, díky nimž budou místní předpovědi počasí mnohem spolehlivější a přesnější.

Díky světlému a tmavému motivu vypadá osvěžená stránka Počasí v aplikaci Google moderně a mnohem příjemněji. Lépe využívá celý displej tabletu a přehledně prezentuje spoustu informací, aniž by působila nepřehledně. A nejlepší na tom je, že Google zachoval svou drobnou žabku s velkýma očima, která bude vaším osobním zpravodajem o počasí. Server 9to5Google však získal od společnosti Google potvrzení, že nové prostředí je víc, než se na první pohled zdá.

Nové počasí od Googlu je víc než jen vizuální změna
Nové počasí od Googlu je víc než jen vizuální změna

Kromě stávajících zdrojů nyní společnost Google využívá k upřesnění svých 12hodinových předpovědí také data ze senzorových systémů MRMS a HRRR Národního úřadu pro oceán a atmosféru. Data z těchto zdrojů jsou aktualizována několikrát za hodinu, což umožňuje lepší přesnost a spolehlivější informace o počasí, takže se můžete věnovat svému dni bez obav, že vám déšť zkazí plány. To ale není všechno.

Sekce Nowcast se bude zobrazovat na stejné stránce Počasí

Společnost Google použije všechna tato data pro další aplikaci s názvem Nowcast. Sekce Nowcast se bude zobrazovat na stejné stránce Počasí, ale pouze v případě extrémních povětrnostních podmínek, jako je déšť, krupobití nebo sníh. Karta Nowcast bude poskytovat mnohem přesnější informace o počasí s přesností na minuty, jak je znázorněno výše. Na ukázkovém snímku obrazovky graf vizuálně znázorňuje, jak silné srážky budou v daném období spadnout.

V současné době je funkce Nowcast dostupná pouze pro skládací zařízení Pixel a tablet, a abyste ji mohli zobrazit, musíte být v USA a jako primární jazyk vašeho zařízení musí být nastavena angličtina. Společnost Google mezitím potvrdila, že nová funkce Počasí je již dostupná ve 26 jazycích a společnost ji po otestování na tabletu a skládacím zařízení plánuje přinést do dalších zařízení. Jak dlouho bude trvat, než se oficiálně dostane do řady Pixel 7 a vašeho oblíbeného telefonu s Androidem, je zatím ve hvězdách.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software