InternetNovinky ze světa IT

Star Wars: Síla se probouzí láme rekordy a vydělává miliony

Nový díl kultovní série Star Wars, v češtině Hvězdných válek je už pár dní v kinech a po celém světě trhá rekordy a vydělává tvůrcům miliony dolarů. Než si povíme konkrétní čísla, řekněme si něco o filmu samotném. Jedná se již o sedmý díl, na který fanoušci čekali celých 10 let.

Poslední díl, který přišel do kin se jmenoval Pomsta Sithů a paradoxně se jednalo o třetí díl celé série. Nový díl se odehrává přibližně 30 let, po skončení událostí šesté epizody a porážce Sithů. Nebudeme zabíhat do detailů a kazit tak radost čtenářům, kteří film zatím neviděli. Můžeme ale slíbit, že uvidí staré známé, jako Luka Skywalkera, Hana Sola, nebo princeznu Leiu.

síla se probouzí_2

Fanoušci série poznají spoustu známých postav

Teď už ale k číslům, která nový díl doprovází. Jedná se o rekordy skoro na všech frontách. Světová premiéra proběhla v kalifornském Los Angeles 14. prosince 2015, tedy tři dny, před oficiálním uvedením filmu do kin. Česká premiéra filmu pak proběhla v noci 17. prosince a lístky na ni byly vyprodané týdny dopředu. Není se čemu divit, na pokračování tohoto fenoménu čekali diváci velice dlouho. Bylo proto obvyklé, že sály byly plné rytířů Jedi, světelných mečů a další rekvizit z filmů.

Kolik ve skutečnosti film stál?

200 milionů amerických dolarů. Natočila ho společnost Disney, které práva na něj koupila od Lucasfilm v roce 2012 za 4 miliardy dolarů.

Kolik film vydělal během prvního promítacího víkendu?

529 milionů amerických dolarů. Po celém světě vydělal nový díl Hvězdných válek více, než Jurský svět, který držel rekord s částkou 525 milionů dolarů.

Kolik vydělal film průměrně v jednom kině?

57 568 amerických dolarů. Každé jedno z 4 134 kin, ve kterých promítání probíhalo vydělal téměř 60 tisíc dolarů. A to jen za první víkend.

Kolik vydělal film u nás?

37,2 milionu korun utratilo 234 034 diváků za první promítací víkend. Opět se jedná o rekord.

síla se probouzí_1

Po Darth Vaderovi je tu další následovník temné strany síly – Kylo Ren

Z těchto čísel je jasně vidět, že Star Wars: Síla se probouzí je unikátní film z mnoha různých důvodů. Je zřejmě jenom otázka času, než nové Hvězdné války uniknou na internet ke stažení. Jisté je, že rekordní bude i pokuta, která za to zřejmě padne.

Viděli jste už nové Star Wars? Myslíte, že se drží tradice a jsou důstojným pokračováním populární série? Napište nám, jaký nejdivočejší kostým jste viděli na premiéře, nebo nám pošlete fotku vašeho kostýmu. Fotky zveřejníme na našem Facebooku.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. –SPOILER ALERT–
   Bol som na prvej premiere o pol noci. Nechcem nikomu kazit radost z toho filmu, ale mne sa nepacil. Cely cas som cakal ze najdu Luka, a oni ho najdu az uplne na konci a vtedy skonci film.
   Dufam ze Luk da Kylovi co proto v dalsej epizode, ktora ma na nestastie premieru az 17.12.2015.
   Este predtym budeme mat moznost pozriet spin-off s nazvom Rogue One: A Star Wars Story, ktory vide na platna kin 15.12.2016.

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Internet