InternetZe světa IT

Star Wars: Síla se probouzí láme rekordy a vydělává miliony

síla se probouzí

Nový díl kultovní série Star Wars, v češtině Hvězdných válek je už pár dní v kinech a po celém světě trhá rekordy a vydělává tvůrcům miliony dolarů. Než si povíme konkrétní čísla, řekněme si něco o filmu samotném. Jedná se již o sedmý díl, na který fanoušci čekali celých 10 let.

Poslední díl, který přišel do kin se jmenoval Pomsta Sithů a paradoxně se jednalo o třetí díl celé série. Nový díl se odehrává přibližně 30 let, po skončení událostí šesté epizody a porážce Sithů. Nebudeme zabíhat do detailů a kazit tak radost čtenářům, kteří film zatím neviděli. Můžeme ale slíbit, že uvidí staré známé, jako Luka Skywalkera, Hana Sola, nebo princeznu Leiu.

síla se probouzí_2

Fanoušci série poznají spoustu známých postav

Teď už ale k číslům, která nový díl doprovází. Jedná se o rekordy skoro na všech frontách. Světová premiéra proběhla v kalifornském Los Angeles 14. prosince 2015, tedy tři dny, před oficiálním uvedením filmu do kin. Česká premiéra filmu pak proběhla v noci 17. prosince a lístky na ni byly vyprodané týdny dopředu. Není se čemu divit, na pokračování tohoto fenoménu čekali diváci velice dlouho. Bylo proto obvyklé, že sály byly plné rytířů Jedi, světelných mečů a další rekvizit z filmů.

Kolik ve skutečnosti film stál?

200 milionů amerických dolarů. Natočila ho společnost Disney, které práva na něj koupila od Lucasfilm v roce 2012 za 4 miliardy dolarů.

Kolik film vydělal během prvního promítacího víkendu?

529 milionů amerických dolarů. Po celém světě vydělal nový díl Hvězdných válek více, než Jurský svět, který držel rekord s částkou 525 milionů dolarů.

Kolik vydělal film průměrně v jednom kině?

57 568 amerických dolarů. Každé jedno z 4 134 kin, ve kterých promítání probíhalo vydělal téměř 60 tisíc dolarů. A to jen za první víkend.

Kolik vydělal film u nás?

37,2 milionu korun utratilo 234 034 diváků za první promítací víkend. Opět se jedná o rekord.

síla se probouzí_1

Po Darth Vaderovi je tu další následovník temné strany síly – Kylo Ren

Z těchto čísel je jasně vidět, že Star Wars: Síla se probouzí je unikátní film z mnoha různých důvodů. Je zřejmě jenom otázka času, než nové Hvězdné války uniknou na internet ke stažení. Jisté je, že rekordní bude i pokuta, která za to zřejmě padne.

Viděli jste už nové Star Wars? Myslíte, že se drží tradice a jsou důstojným pokračováním populární série? Napište nám, jaký nejdivočejší kostým jste viděli na premiéře, nebo nám pošlete fotku vašeho kostýmu. Fotky zveřejníme na našem Facebooku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. –SPOILER ALERT–
    Bol som na prvej premiere o pol noci. Nechcem nikomu kazit radost z toho filmu, ale mne sa nepacil. Cely cas som cakal ze najdu Luka, a oni ho najdu az uplne na konci a vtedy skonci film.
    Dufam ze Luk da Kylovi co proto v dalsej epizode, ktora ma na nestastie premieru az 17.12.2015.
    Este predtym budeme mat moznost pozriet spin-off s nazvom Rogue One: A Star Wars Story, ktory vide na platna kin 15.12.2016.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet