Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #11. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Divoký víkend Bitcoinu

BTC se v sobotu náhle propadl pod 20 000 amerických dolarů. Malé víkendové objemy obchodování vyvolaly nové hloubky při ceně 17 700 dolarů. V neděli společnost Glassnode varovala, že poslední tři po sobě jdoucí dny vyvolaly největší realizovanou ztrátu v dolarech v historii Bitcoinu – ztráty ve výši 7,3 miliardy dolarů realizovali investoři. Bitcoinové digitální mince získaly za vyšší ceny.

Společnost varovala, že přesvědčení investorů je nyní „vážně vystaveno zkoušce“ – a když se BTC dotkl 17 700 dolarů, bylo v zisku jen 49 % nabídky BTC. „Historické medvědí trhy dosáhly dna a konsolidovaly se 40 až 50 % nabídky v zisku,“ dodala Glassnode. V neděli si BTC zajistil dvouciferné zisky a zaznamenal působivé oživení – v pondělí se však zastavil na hranici 21 000 dolarů.

Divoký víkend Bitcoinu
Divoký víkend Bitcoinu

Bukele se vyjadřuje

Jednou z osob, která se k pohybům Bitcoinu v posledních týdnech příliš nevyjadřovala, je Nayib Bukele. Salvadorský prezident přitahuje pozornost tím, že pravidelně nakupuje poklesy BTC, ale odhady naznačují, že investice jeho země od září 2021 ztratila více než 50 milionů dolarů. Bukele v neděli prolomil mlčení a snažil se zaujmout uklidňujícím tónem pro stoupence, kteří byli nervózní ze stavu trhu.

Napsal: „Vidím, že někteří lidé jsou znepokojeni nebo znepokojeni tržní cenou Bitcoinu. Moje rada: přestaňte se dívat na graf a užívejte si života. Pokud jste investovali do BTC, vaše investice je v bezpečí a její hodnota po skončení medvědího trhu nesmírně vzroste. Klíčem k úspěchu je trpělivost.“

Celsius nabízí aktualizaci

Společnost Celsius Network varovala, že stabilizace jejího provozu bude trvat nějakou dobu – týden poté, co tato krypto půjčovna náhle zastavila výběry, swapy a převody. Bojující projekt uvedl, že udržuje otevřený dialog s regulačními orgány a úředníky, ale dostal se pod palbu kritiky za to, že nenabízí pravidelné aktualizace zákazníkům, kteří se obávají, že své krypto nikdy nedostanou zpět.

V prohlášení Celsius Network dodalo: „Pozastavujeme naše Twitter Spaces a AMA, abychom se soustředili na navigaci těchto bezprecedentních výzev a snažili se splnit naše povinnosti vůči naší komunitě. Jednání v zájmu naší komunity zůstává prioritou a budeme pokračovat v nepřetržité práci.“

celsius network
Celsius nabízí aktualizaci

Musk stále kupuje DOGE

Elon Musk prohlásil, že bude „nadále podporovat Dogecoin„, přestože hodnota memecoinu v uplynulém roce výrazně klesla – a prozradil, že tuto kryptoměnu nadále kupuje. Miliardářovy příspěvky možná souvisely s nedávnou žalobou, která ho, stejně jako společnosti Tesla a SpaceX, žaluje o neuvěřitelných 258 miliard dolarů.

Muskův tweet pomohl přispět k 11% nárůstu hodnoty Dogecoinu v neděli brzy ráno a pomohl tak dokázat, že úvahy nejbohatšího muže světa mohou mít stále vliv na altcoinový trh. Existuje nebezpečí, že by to mohlo přilít olej do ohně právní žalobě, kterou podal americký investor Keith Johnson.

Solend se vyhnul PR katastrofě

Půjčovací protokol založený na Solendu odvrátil PR katastrofu. Solend schválil návrh, který by mu dal „nouzové pravomoci“ získat přístup k velrybí peněžence a zabránit likvidaci. Uvedl, že „extrémně vysoká maržová pozice“ uživatele ohrožuje jeho projekt i ostatní uživatele.

Někteří kritici tvrdili, že tento návrh byl v rozporu s hodnotami DeFi – a že by mohlo být vyloženě nezákonné takto kontrolovat něčí finanční prostředky. Solend později představil druhý návrh správy, který umožňoval provést obrat a zajistil, že velrybí účet nebude převzat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny