Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #14. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Coinbase Pro ukončuje činnost

Coinbase Pro bude ještě letos ukončena, potvrdila burza. Samostatná stránka nabízí více technických obchodních funkcí než standardní verze Coinbase. A co je zásadní, nižší transakční poplatky. V prohlášení společnost uvedla, že v běžné aplikaci Coinbase bude zavedena náhradní funkce nazvaná Advance Trade. Díky tomu nebudou muset obchodníci neustále přepínat mezi Coinbase a Coinbase Pro.

Je jedním z nejhůře střežených tajemství v oblasti kryptoměn, že Coinbase Pro nabízí mnohem nižší obchodní poplatky než Coinbase. Společnost tvrdí, že Advance Trade bude i nadále nabízet stejné poplatky založené na objemu.

Společnost eBay kupuje tržiště NFT

Společnost eBay koupila tržiště NFT, protože „technologická reimaginace“ aukčního webu pokračuje. Gigant v oblasti elektronického obchodu získal společnost KnownOrigin, která „poskytuje umělcům místo pro vytváření jedinečných, autentických, digitálních sběratelských předmětů ve formě NFT„.

Společnost eBay kupuje tržiště NFT
Společnost eBay kupuje tržiště NFT

Společnost KnownOrigin byla založena ve Velké Británii již v roce 2018 – a zaznamenala „značný růst, protože způsobila revoluci ve způsobu, jakým lidé vytvářejí, nakupují a prodávají NFT“. Není známo, kolik eBay za platformu zaplatil, ale pravděpodobně získal dobrou nabídku poté, co medvědí trh způsobil, že ocenění společností v celém odvětví výrazně ochladlo.

Kryptoměnová zima „jako dotcomový krach“

Dramatický krach na trzích s kryptoměnami je srovnatelný s prasknutím dotcomové bubliny, uvedl vysoký představitel Bank of England. Podle agentury Bloomberg viceguvernér centrální banky Sir Jon Cunliffe naznačil, že podniky, které přežijí současnou tržní krizi, by mohly v příštích letech získat vliv.

Při úvahách o krachu internetových společností v rané fázi vývoje řekl: Cliffle řekl: „Mnoho společností zaniklo, ale technologie nezanikla. Po deseti letech se vrátila a ti, kteří přežili – Amazon a eBay – se stali dominantními hráči.“ Prozradil také, že očekává, že „kryptotechnologie“ vydrží.

Nepřetržitě fungující horká linka pro oběti hackerských útoků

Podniky, kterým bude nařízeno zaplatit výkupné za kryptografii, budou nyní moci volat na speciální horkou linku. Blockchainová zpravodajská společnost Chainalysis spustila službu Crypto Incident Response, jejímž cílem je rychle pomoci těm, kteří se stali terčem kyberzločinců.

Bude v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a postiženým organizacím pak bude k dispozici tým vyšetřovatelů. Společnost Chainalysis zdůraznila, že legitimní využívání kryptoměn zdaleka převyšuje kriminální aktivity, objem digitálních aktiv ukradených prostřednictvím útoků ransomwaru a hackerských útoků je však nyní rekordní.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny