Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #15. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Hacknutí Horizon Bridge za 100 milionů dolarů

Přibližně 100 milionů dolarů bylo ukradeno poté, co byl hacknut Horizon Bridge. Platforma umožňuje investorům vyměňovat kryptoměny mezi blockchainy. Společnost Harmony Protocol, která provozuje Horizon bridge, potvrdila hackerský útok na Twitteru v pátek brzy ráno.

Začali jsme spolupracovat s vnitrostátními orgány a forenzními specialisty na identifikaci pachatele a získání ukradených prostředků,“ uvedla společnost. Na kryptografické adrese sdílené projektem je v současné době zůstatek 85 867 ETH. Údaje CoinMarketCap ukazují, že hodnota nativního tokenu Harmony ONE se za posledních 24 hodin propadla o 12 %. To znamená, že tento altcoin nyní vypadl z první stovky kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Changpeng Zhao diskutuje o ceně bitcoinu

Generální ředitel společnosti Binance varoval, že Bitcoin by mohl zůstat pod svým historickým maximem 68 789 USD po dobu příštích dvou let. V rozhovoru pro deník The Guardian Changpeng Zhao uvedl, že může chvíli trvat, než se BTC po poklesu o 70 % v posledních měsících zotaví.

Changpeng Zhao diskutuje o ceně bitcoinu
Changpeng Zhao diskutuje o ceně bitcoinu

Naznačil také, že někteří kryptoměnoví nadšenci ztratili smysl pro perspektivu… a zapomněli, jak daleko se trh od roku 2018 dostal. Changpeng Zhao uvedl, že kdyby investorům v roce 2018 někdo řekl, že se BTC bude v roce 2022 obchodovat za 20 000 USD, byli by „velmi šťastní„. Podnikatel také upozornil, že současné dno Bitcoinu je vyšší než jeho poslední vrchol – a „kolísání ceny je normální„, když trh roste.

Tělo Johna McAfeeho je stále ve Španělsku

Rok poté, co byl nalezen mrtvý ve vězeňské cele, zůstává tělo Johna McAfeeho ve španělské márnici. Jeho rodina tak zpochybňuje závěr pitvy, že se softwarový podnikatel a nadšenec do bitcoinu zabil sám. Jeho manželka Janice dlouhodobě zpochybňuje tvrzení, že měl sebevražedné sklony.

McAfee zemřel několik hodin poté, co španělský soud povolil jeho vydání do USA kvůli obvinění z daňových úniků. Téměř 2 000 lidí podepsalo petici vyzývající k provedení nezávislé pitvy. Organizátoři kampaně tvrdí: „Plány na pohřeb Johna McAfeeho musely být nyní odloženy téměř o celý rok kvůli liknavému chování a přístupu španělských úředníků. Je nezbytné, aby se na tuto záležitost upozornilo.“

Nový videoklip Bored Ape!

Eminem a Snoop Dogg se spojili a natočili překvapivý videoklip, ve kterém se náhle promění v znuděné opice. Oba rappeři vlastní avatary z této luxusní kolekce NFT a spolupracovali na nové písni s názvem From The D 2 The LBC.

Nový videoklip Bored Ape!
Nový videoklip Bored Ape!

Píseň sice začíná reálnými záběry legendárních hvězd, ty se však rychle přenesou do kresleného světa. Eminem se o video podělil se svými fanoušky na Twitteru: „Trvalo to příliš dlouho, než jsme se znovu spojili se Snoop Doggem – víš, že jsme museli natočit film!“ Majitelé Bored Ape mají práva duševního vlastnictví, což znamená, že mohou podobu svých opic používat ke komerčním účelům.

Ronaldo se spojil s Binance

Všechno se to rozjíždí! Fotbalová legenda Cristiano Ronaldo podepsal exkluzivní víceletou smlouvu se společností Binance. Hvězda Manchesteru United se chystá vydat sérii kolekcí NFT – a první se objeví ještě v roce 2022. Binance uvádí, že spolupráce bude zahrnovat také „globální propagaci, jejímž cílem je seznámit Ronaldovy fanoušky s Web3„.

Ronaldo říká, že chce dát svým fanouškům „příležitost vlastnit ikonický kus sportovní historie“ – a novinku oznámil svým 101,2 milionu příznivců ve videu na Twitteru. Binance, která je mateřskou společností CoinMarketCap, je největší kryptoburzou na světě z hlediska objemu obchodů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny