Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #16. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

E-mail Celsius Network vyvolal hněv

Celsius Network stále posílá svým zákazníkům e-maily o získaných týdenních odměnách – a to i přesto, že výběry jsou nadále pozastaveny. Řada rozzuřených uživatelů sdílela na Twitteru screenshoty zpráv, které obdrželi. Jeden z nich napsal: „Tohle je upřímně urážlivé. Celsius Network stále vyplácí týdenní odměny, zatímco drží moje krypto jako rukojmí.

E-mail Celsius Network vyvolal hněv
E-mail Celsius Network vyvolal hněv

Je to už více než dva týdny, co bojující poskytovatel krypto půjček náhle zastavil výběry. Někteří z postižených naléhají na Celsius, aby zastavil týdenní odměny a zaměřil se na to, aby se dostal do lepší finanční situace.

Praní peněz z hackerského útoku na Horizon

Osoby zodpovědné za hackerský útok na Horizon Bridge začaly prát ukradené ethery. Upozornění od společnosti PeckShield upozorňují, že došlo k řadě převodů na platformu Tornado Cash, která pomáhá zastírat kryptografické transakce. To podpoří obavy, že hackeři jsou odhodláni utéct se svými neblahými zisky – místo aby je vrátili poté, co upozornili na bezpečnostní exploit.

Ve svém prohlášení na Twitteru společnost Harmony Protocol – která provozuje most Horizon – uvedla: ,,V současné době je na trhu více než polovina transakcí: „Tým spolupracuje se dvěma vysoce renomovanými partnery pro sledování a analýzu blockchainu a v rámci vyšetřování tohoto trestného činu spolupracuje s FBI.“

Akcie Coinbase dostaly prodejní rating

Goldman Sachs snížil rating akcií Coinbase. Analytici naznačují, že možná bude nutné další propouštění, aby burza snížila náklady. V důsledku tohoto zatracujícího výzkumného sdělení se cena akcií COIN v pondělí propadla o 10,76 %. Analytik Will Nance rovněž vyjádřil obavy z plánů společnosti uzavřít Coinbase Pro a integrovat pokročilé obchodní funkce do své vlajkové aplikace Coinbase, což by mohlo „uživatelům usnadnit přístup k nižším cenám„. Poplatky za obchodování představují velkou část celkových příjmů společnosti Coinbase.

Akcie Coinbase dostaly prodejní rating
Akcie Coinbase dostaly prodejní rating

FTX popírá plán na koupi společnosti Robinhood

Sam Bankman-Fried vyvrátil spekulace o tom, že FTX chce převzít společnost Robinhood. Stalo se tak poté, co zpráva agentury Bloomberg naznačila, že krypto burza zkoumá, zda by mohla obchodní aplikaci převzít. Zdroje sdělily zpravodajské agentuře, že k žádnému formálnímu oslovení ohledně převzetí nedošlo a FTX se možná rozhodne o dohodu neusilovat.

SBF ve svém prohlášení trvala na tom, že formální rozhovory nebyly zahájeny, a dodala: „Se společností Robinhood neprobíhají žádné aktivní rozhovory o fúzi a akvizici. Jsme nadšeni obchodními vyhlídkami společnosti Robinhood a potenciálními způsoby, jak bychom s ní mohli spolupracovat.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny