Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #17. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

MicroStrategy stále nakupuje Bitcoin

MicroStrategy v květnu a červnu nakoupila dalších 480 BTC. Vyplývá to z nových dokumentů SEC. Firma zabývající se business inteligence utratila 10 milionů dolarů – zhruba 20 817 dolarů za jeden Bitcoin. A to vše znamená, že k 28. červnu měla v rezervě 129 699 BTC. MicroStrategy za tuto kryptografickou zásobu utratila celkem 3,98 miliardy dolarů a v průměru 30 664 dolarů za jeden Bitcoin.

MicroStrategy stále nakupuje Bitcoin
MicroStrategy stále nakupuje Bitcoin

Vzhledem k tomu, že se však ceny snaží udržet nad 20 000 USD, je veřejně obchodovaná společnost Michaela Saylora silně v červených číslech. Údaje z webu BitcoinTreasuries.net ukazují, že hodnota bitcoinů společnosti MicroStrategy nyní činí 2,59 miliardy dolarů – nerealizovaná ztráta činí 1,5 miliardy dolarů.

Generální ředitel společnosti Compass Mining rezignoval

Generální ředitel společnosti Compass Mining odstoupil po „četných neúspěších a zklamáních„, oznámila společnost. Whit Gibbs opustil svou pozici s okamžitou platností spolu s Jodie Fisherovou, finanční ředitelkou společnosti.

Stalo se tak několik dní poté, co byla společnost obviněna z neplacení poplatků za odběr elektrické energie na pracovišti v Maine. Společnost Compass se ohradila a uvedla, že mnohá tvrzení uvedená na sociálních sítích jsou „zcela nesprávná„.

Ronin bridge je opět online

Ronin je opět online – tři měsíce poté, co se stal předmětem největšího zaznamenaného hackerského útoku na kryptoměny. Vývojáři uvedli, že infrastruktura byla vylepšena a nyní prošla třemi audity – jedním interním a dvěma externími.

Projekt také zdůraznil, že všechny prostředky uživatelů jsou „plně zálohovány 1:1 novým bridgem“, což znamená, že postižení zákazníci byli odškodněni. Mezi další funkce patří systém jištění „jako pohotovostní plán, který zvyšuje bezpečnost mostu tím, že zastavuje velké, podezřelé výběry„.

Značka luxusních hodinek přijímá kryptografické peníze

Trhy se teď možná tváří pochmurně, ale značkové hodinky nadále přijímají kryptoměny jako platební metodu. Breitling se stal poslední luxusní společností, která oznámila, že přijímá digitální aktiva. Stoletá značka hodinek uzavřela partnerství se společností BitPay. Integrace na webových stránkách prodejce znamená, že transakce BTC lze provádět prostřednictvím sítě Lightning Network.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny