Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #18. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Bitcoinoví milionáři se propadají

Počet bitcoinových milionářů za posledních osm měsíců dramaticky klesl. Podle BitInfoCharts.com mělo ještě 12. listopadu 2021 – dva dny poté, co BTC dosáhl rekordní hodnoty 68 789,63 USD – 108 866 adres zůstatek v hodnotě více než 1 milion USD.

Když však nyní BTC skomírá na 19 000 amerických dolarech, vypadá situace zcela jinak. V tuto chvíli se za bitcoinové milionáře může považovat jen 25 601 adres, což představuje pokles o 76,4 %. Došlo také k poměrně výraznému poklesu počtu adres, které v současné době drží bitcoiny v hodnotě více než 10 milionů dolarů. V listopadu loňského roku činil tento počet 10 587, ale nyní se propadl o 60 % na 4 276 adres.

Bitcoinoví milionáři se propadají
Bitcoinoví milionáři se propadají

OpenSea varuje zákazníky

Společnost OpenSea vyzývá uživatele, aby zůstali ostražití poté, co byly e-mailové adresy zákazníků sdíleny s „neoprávněnou externí stranou„. Tržiště NFT tvrdí, že zaměstnanec společnosti Customer.io – jejího dodavatele e-mailů „zneužil“ přístup zaměstnanců ke stažení a sdílení kontaktních údajů.

Pokud jste v minulosti sdíleli svůj e-mail se společností OpenSea, měli byste předpokládat, že jste byli zasaženi,“ varovala společnost. Uživatelé byli upozorněni, aby si dávali pozor zejména na záškodníky, kteří se snaží vydávat za OpenSea prostřednictvím e-mailu. Společnost varovala, že „může být zvýšená pravděpodobnost pokusů o phishing prostřednictvím e-mailu„.

Kryptografický krach zasáhl Severní Koreu

Podle nové zprávy může být severokorejský program jaderných zbraní ovlivněn kryptografickým krachem. Pchjongjang v průběhu let zorganizoval řadu významných hackerských útoků – pomocí této ukradené kryptografie se vyhnul sankcím a podpořil své jaderné ambice.

Podle agentury Reuters však medvědí trh smazal z hodnoty Kim Čong-unových nekalých zisků miliony dolarů. Společnost Chainalysis, která ilustruje zoufalý stav jeho financí, uvádí, že hodnota starých, nezcizených prostředků ze severokorejských hackerských útoků klesla ze 170 milionů dolarů na 65 milionů dolarů. Agentura Reuters oslovila severokorejské velvyslanectví v Londýně, které tato obvinění odmítlo jako „falešné zprávy„.

Grayscale žaluje Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) u soudu

Společnost Grayscale Investments oznámila, že žaluje americkou Komisi pro cenné papíry poté, co byla zamítnuta její žádost o založení ETF na bitcoiny. Společnost usilovala o přeměnu fondu Grayscale Bitcoin Trust (jinak zkráceně GBTC) na burzovně obchodovaný fond založený na spotových cenách.

Grayscale logo

Ve středu SEC odmítlo tuto žádost, s regulátorem tvrdí, že to nebyly poskytnuty dostatečné záruky, že manipulace s trhem bude zabráněno. Generální ředitel společnosti Grayscale reagoval: „Jsme hluboce zklamáni rozhodnutím Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nadále odmítat vstup spotových ETF na americký trh a důrazně s ním nesouhlasíme.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny