Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #2. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Bitcoin přerušil strašlivou sérii ztrát

Bitcoineři si oddechli poté, co největší světová kryptoměna oficiálně ukončila devítitýdenní sérii ztrát. Na začátku pondělí se cena zastavila na 30 000,10 USD – to znamená, že BTC se vyhnul zapsání desáté červené týdenní svíčky v řadě. To možná podpořilo nově nabytý optimismus ohledně stavu kryptotrhu a Bitcoin v pondělí vystoupal na maxima 31 500 dolarů. Zatímco BTC během 24 hodin vzrostl o 6 %, některé altcoiny zaznamenaly dvouciferné zisky – mezi nimi Cardano, Solana, Avalanche a Polygon.

…když roste hněv kvůli zmrazení náboru zaměstnanců Coinbase

Společnost Coinbase minulý týden způsobila rozruch, když oznámila, že zmrazuje přijímání nových zaměstnanců – a ruší již rozdané pracovní nabídky.

coinbase logo
…když roste hněv kvůli zmrazení náboru zaměstnanců Coinbase

Někteří z těch, kteří zůstali na ocet, však zuří kvůli tomu, co je v sázce. Chung Wook Ahn tvrdí, že byl připraven o možnost nastoupit do špičkových technologických společností včetně Amazonu a Oracle – a protože je zahraničním studentem na vízum, má 90 dní na to, aby si hledal zaměstnání, než ztratí právo zůstat v USA. Naštěstí obdržel tisíce komentářů – a mnohé ho upozornily na potenciální volná pracovní místa.

Vysmívá se Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) kryptoinvestorům?

Nová reklamní kampaň americké Komise pro cenné papíry a burzy nevypadá dobře. Vystupují v ní soutěžící ve fiktivní herní show o investicích – včetně krypto a meme akcií. Hráči, kteří si tyto možnosti vyberou, však nakonec vidí, jak jejich peníze propadají padacími dveřmi nebo dostanou do obličeje pudinkovým koláčem. Komise pro cenné papíry a burzy byla obviněna, že se drobným investorům vysmívá, místo aby podnikla kroky na jejich ochranu. Možná je však lepší vnímat reklamy jako pokus upoutat pozornost a povzbudit spotřebitele, aby si udělali vlastní průzkum.

Muž zatčen kvůli loupeži kryptoměn v hodnotě 3 milionů dolarů

Muž, který údajně ukradl kryptoměny v hodnotě 3 milionů dolarů při násilném vloupání do domu, byl zatčen – 7 000 kilometrů od místa činu. Zhang Tianzhe je obviněn z toho, že se vloupal do domu v Kalifornii, svázal ženu lepicí páskou a převedl miliony z jejího účtu. Podle prokuratury vyhrožoval oběti mučením nožem – a k vydávání pokynů používal iPad zavěšený na krku. Zhang po vloupání uprchl na Tchaj-wan, ale američtí agenti ho vypátrali a letecky dopravili zpět do USA. Při jeho zatčení byly nalezeny důkazy.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny