Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #20. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Meta ukončuje digitální peněženku Novi

Je to oficiální: peněženka Novi je mrtvá. Meta, mateřská společnost Facebooku, oznámila, že její produkt odsouzený k zániku bude ukončen 1. září. Současné uživatele v USA a Guatemale vyzývá, aby si převedli prostředky na jiný bankovní účet.

Meta ukončuje digitální peněženku Novi
Meta ukončuje digitální peněženku Novi

Technologický gigant měl potíže s rozjezdem plánovaných digitálních měn Novi a Diem poté, co se setkal s tvrdým odporem regulačních orgánů.

Zatímco Novi bude ukončena, Meta stále pokračuje v ambicích vybudovat metaverzi a zajistit, aby uživatelé na Instagramu a Facebooku mohli vlastnit a zobrazovat tokeny. Do nově rebrandovaného produktu nazvaného Meta Pay bude také integrována digitální peněženka.

Britská armáda se stala terčem hackerského útoku

Krypto podvodníci se nabourali do účtů britské armády na sociálních sítích. Její profil na Twitteru byl bombardován příspěvky o NFT a podvodníci se pravděpodobně snažili oklamat stoupence ve snaze vyčerpat jejich peněženky. Znepokojivé je, že byl zasažen i její kanál na YouTube, jehož název byl změněn tak, aby napodoboval legitimní společnost Ark Invest. Poté byly přidány živé přenosy s Elonem Muskem, které dohromady zhlédlo více než 20 000 lidí. Nyní bylo zahájeno vyšetřování.

Celsius propustil 150 zaměstnanců

Společnost Celsius Network propouští 150 zaměstnanců, tedy čtvrtinu své pracovní síly, protože se tento kriminální věřitel, který se ocitl v problémech, snaží dostat zpět na pevnější finanční základnu. O propouštění informoval v neděli izraelský hospodářský list Calcalist a přichází po spekulacích, že si společnost najala právníky na restrukturalizaci.

Celsius propustil 150 zaměstnanců
Celsius propustil 150 zaměstnanců

Je to už tři týdny, co Celsius Network oznámil, že pozastavuje všechny výběry, swapy a převody kvůli „extrémním tržním podmínkám„. Stále není známo, kdy postižení uživatelé dostanou své prostředky zpět. Aktualizace, kterou společnost poskytla minulý týden, nepřinesla mnoho nových informací.

Kritici kryptoměn pořádají konferenci

V Londýně se bude konat konference pro kryptoskeptiky. Sympozium o kryptopolitice se koná 5. a 6. září – a pořádá ji Stephen Diehl, autor knihy Popping the Crypto Bubble. Podle oficiálních webových stránek akce má konference „podpořit kritickou diskusi“ a analyzovat kryptografický ekosystém.

Proběhnou také diskuse o politických doporučeních, přičemž kontrola se bude týkat altcoinů, prvotních nabídek mincí, neprodejných tokenů a DeFi. Témata zahrnují dopad kryptoaktiv na životní prostředí, celebrity, které podporují digitální aktiva, a spojení navázaná mezi fotbalovými kluby a kryptoprojekty.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny