Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #26. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Nové podrobnosti o hacku Solana

Začínáme se dozvídat více informací o tom, co vedlo k vyčerpání tisíců peněženek Solana. Odhaduje se, že bylo zasaženo 9 000 adres a ztraceny miliony dolarů. V nové aktualizaci Solana uvedla, že na vině není její protokol a kryptografie – místo toho se zdá, že zneužití souvisí se softwarovou peněženkou Slope pro mobilní zařízení.

Tento projekt potvrdil, že postižena je „kohorta“ horkých peněženek. Prozradil také, že jeho vlastním zaměstnancům byly peněženky vyčerpány také, stejně jako zakladateli.

Nové podrobnosti o hacku Solana
Nové podrobnosti o hacku Solana

Nomad bojuje o získání prostředků zpět

Ve společnosti Nomad a pokračuje horečná práce na získání zpět 190 milionů dolarů, které byly z mostu ukradeny na začátku tohoto týdne. Byla zřízena oficiální adresa, na které mohou white hat hackeři a etičtí bezpečnostní výzkumníci vracet finanční prostředky.

Zatím na ni přišlo 17 milionů dolarů – většina z nich je USD Coin, Wrapped Bitcoin, Tether a DAI. I když se tento pokrok může zdát povzbudivý, představuje méně než 10 % toho, co bylo při útoku „free-for-all“ odcizeno. Vyšetřování pokračuje a Nomad varuje, že podnikne kroky proti peněženkám, které prostředky nevrátí.

Bývalý zaměstnanec společnosti Coinbase přiznal svou vinu

Bývalý zaměstnanec společnosti Coinbase se přiznal k nevině v souvislosti s obchodováním s kryptoměnami na základě důvěrných informací. Ishan Wahi je obviněn z toho, že se svým bratrem a obchodním partnerem sdílel důvěrné informace o tom, kdy budou mince uvedeny na burzu.

Prokuratura tvrdí, že trojice díky tomu dosáhla zisku ve výši přibližně 1,5 milionu dolarů. Zatímco bratři Wahiové byli zadrženi, Sameer Ramani zůstává na útěku. V případě odsouzení jim hrozí až 20 let vězení.

coinbase logo
Bývalý zaměstnanec společnosti Coinbase přiznal svou vinu

Tinder swipes zanechal na metaversu

A pokud doufáte, že v metaverzu najdete lásku, máme pro vás špatné zprávy. Tinder oznámil, že do této technologie prozatím přestane investovat. Mateřská společnost Match Group tvrdí, že není jasné, co bude a nebude fungovat – a že se k virtuálním světům někdy v budoucnu vrátí. Vedení společnosti je i nadále přesvědčeno, že metaverza bude mít zásadní význam pro přilákání další generace uživatelů Tinderu.

V rámci dalšího vývoje se také upouští od Tinder Coins, protože testy přinesly „‚smíšené výsledky“ – a generální ředitel seznamovací aplikace je také po necelém roce ve funkci vyhozen.

Instagram přidává mezinárodně Flow blockchain NFT

Mateřská společnost Meta dnes oznámila, že Instagram rozšiřuje svou iniciativu NFT na mezinárodní úrovni do více než 100 zemí a přidává podporu pro NFT vytvořené na blockchainu Flow. Nyní v důsledku toho pumpuje token FLOW.

Podle údajů společnosti CoinGecko vzrostl FLOW za poslední den o téměř 44 %, přičemž téměř celý tento nárůst nastal od dnešního rána, kdy to Meta oznámila. V době psaní tohoto článku se FLOW obchoduje za 2,76 USD za token, přičemž poslední cenová akce zvýšila jeho 30 denní nárůst na téměř 72 %.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny