Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #29. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

MicroStrategy kupuje další bitcoiny

Říkáme tomu ještě nákup v poklesu? Společnost MicroStrategy odhalila, že přiklepla koupit dalších 301 BTC za 6 milionů dolarů. Tato nejnovější investice je již pod cenou o 300 000 dolarů vzhledem k tomu, že za jednu minci utratila v průměru 19 851 dolarů. Společnost nadále sází na Bitcoin ve velkém – a to i poté, co Michael Saylor ustoupil z pozice generálního ředitele a stal se výkonným předsedou představenstva.

Na shromáždění 130 000 BTC vynaložila 3,97 miliardy dolarů, ale v době psaní tohoto článku má tento válečný fond hodnotu pouhých 2,45 miliardy dolarů. Začátkem tohoto měsíce společnost odhalila, že plánuje prodat až 500 milionů dolarů v akciích třídy A a část výnosů by mohla být použita na přikoupení dalších kryptoměn. Cena akcií společnosti MicroStrategy v úterý uzavřela o 4,6 % níže.

MicroStrategy kupuje další bitcoiny
MicroStrategy kupuje další bitcoiny

Twitch zakazuje kryptoherny

Společnost Twitch oznámila, že začne zpřísňovat zákaz kryptografického hazardního obsahu. Od 18. října bude zakázáno živé vysílání automatů, rulet a her kostky na stránkách včetně stake.com, rollbit.com a duelbits.com. Někteří streameři se chlubili, že od Stake.com dostávají měsíčně více než 1 milion dolarů na sponzorských příspěvcích.

Objevily se však obavy, že prominentní obsah kryptoher vede některé uživatele k prohře značných částek peněz nebo k rozvoji závislosti. Některé přední hvězdy Twitche pohrozily, že budou stránky bojkotovat, pokud nebudou přijata opatření. Začátkem tohoto měsíce se jeden streamer přiznal, že podvedl fanoušky a další uživatele Twitche a připravil je o 200 000 dolarů, aby mohl financovat závislost na sázení ve hře Counter Strike: Global Offensive.

Zákaz algoritmických stablecoinů v USA?

Spojené státy podle agentury Bloomberg zvažují dvouletý zákaz algoritmických stablecoinů. Navrhovaná legislativa má za cíl zaměřit se na digitální aktiva, jako je UST, která se na začátku letošního roku spektakulárně zhroutila. Zákon by znemožnil vytváření „endogenně zajištěných stablecoinů„, jejichž hodnota je založena výhradně na jiném digitálním aktivu stejného emitenta.

Zatímco mnoho stablecoinů na trhu je kryto americkými dolary drženými v rezervě, UST byl přímo vázán na sesterský altcoin s názvem LUNA. Obě tyto kryptoměny se v květnu zhroutily, čímž investoři přišli o desítky miliard dolarů. Podle agentury Bloomberg se také plánuje, že banky a nebankovní subjekty budou moci vydávat vlastní stablecoiny.

Mají Spojené státy americké jurisdikci pro Ethereum?

Komise pro cenné papíry a burzy prohlásila, že USA má jurisdikci pro všechny aktivity, které se odehrávají na blockchainu Ethereum (ETH). Tato poznámka byla pohřbena v 69. odstavci žaloby podané na kryptoinfluencera Iana Balinu, který je obviněn z propagace ICO, aniž by fanouškům řekl, že je za to placen.

To vše se týká projektu Sparkster, který prodejem tokenů SPRK získal 30 milionů dolarů od 4 000 investorů. Komise pro cenné papíry a burzy čelí odporu kvůli odstavci v soudním podání, v němž se uvádí, že vzhledem k tomu, že v USA je více uzlů Etherea než v kterékoli jiné zemi, transakce související s tímto případem se uskutečnily v Americe. Jeden uživatel Crypto Twitteru popsal argument SEC jako „supermasivní špatný záběr velikosti černé díry„.

Průlom ve sporu SEC versus Ripple?

Jak SEC, tak Ripple požadují zkrácený rozsudek v dlouhotrvajícím sporu o to, zda je XRP cenným papírem. Pokud soudce podá žalobu ve prospěch SEC, mohlo by to znamenat, že prodej tokenů XRP společností Ripple porušil americké zákony o cenných papírech. Vítězství společnosti Ripple by však mohlo vytvořit zásadní precedens pro další kryptografické podniky, které se ocitly v podobné situaci.

Řada investorů reagovala na žalobu SEC zuřivě, když byla podána v prosinci 2020, což způsobilo dramatický propad hodnoty XRP. V kryptobranži to také vyvolalo šok, protože řada burz přistoupila ke stažení tokenu z burzy, což znamenalo, že byl pro zákazníky nedostupný. Kryptoměna XRP v úterý překonala výkonnost ostatních hlavních kryptoměn.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny