Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #3. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Mirror protokol vysátý o více než 2 miliony dolarů

Ekosystém Terra si prostě v současné době neodpočine. Mirror Protocol, jedna z nejoblíbenějších DeFi aplikací na Terře, byla zneužita za více než dva miliony dolarů a měla štěstí, že nepřišla o víc. Útočník zneužil cenové orákulum, které validátorům hlásilo špatnou minci Luna, a mohl odčerpat ještě více likvidity. Naštěstí se týmu díky pomoci přispěvatele do jádra Terry FatMana podařilo problém včas opravit.

Zaměstnanci Terraform Labs vyslýcháni jihokorejskými orgány činnými v trestním řízení

Jihokorejské orgány činné v trestním řízení mají několik otázek ohledně tohoto UST stablecoinu, který Terra měla, a řádně si předvolaly několik bývalých zaměstnanců k výslechu. Tito zaměstnanci byli údajně proti spuštění UST, ale jejich pochybnosti rozptýlil generální ředitel Do Kwon. Nerušen možnými právními problémy Do Kwon již zkoumá, jak znovu spustit stablecoin Terra V2.

Ryoshi se stává duchem Shiba Inu a maže své účty

Zakladatel Shiba Inu Ryoshi zmizel a smazal svůj blog a účet na Twitteru. Nemůžete říct, že vás nevaroval, protože v nyní již smazaném příspěvku na blogu Ryoshi varoval, že jednoho dne může bez varování zmizet. Cena SHIB na to nereagovala, možná proto, že je již o 85 % níže než na svých historických maximech. Komunita Shiba Inu si za Ryoshiho nalila jednu, ale zůstává odhodlaná budovat ekosystém Shiba Inu DeFi.

Indie se radí o kryptoměnách, ale nedělejte si velké naděje

Indie ve spolupráci s MMF a Světovou bankou brzy vydá „konzultační dokument o kryptoměnách“. Indičtí fanoušci kryptoměn však nemusí očekávat, že z něj vzejde mnoho pozitivního, protože země se snaží formulovat oficiální postoj ke kryptoměnám v návaznosti na „globální konsensus“. S největší pravděpodobností to bude znamenat další regulaci indického kryptoprůmyslu, i když žádné podrobnosti zatím nebyly zveřejněny.

Singapur zahajuje „Projekt Guardian“

Singapur ve spolupráci se společnostmi JPMorgan, Marketnode a DBS spustil finanční pilotní projekt nazvaný „Project Guardian“. Centrální banka země se zabývá tokenizací aktiv a decentralizovaným financováním, protože Singapur se snaží zůstat na špičce v oblasti inovací digitálních aktiv.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny