Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #32. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Kde bylo Crypto.com na Grand Prix Singapuru?

Během historicky první květnové Grand Prix v Miami to nebyl jen falešný přístav, který upoutal pozornost domácích diváků. Na každé zatáčce a na každém billboardu kolem trati bylo logo Crypto.com vyvedeno tak, aby ho všichni viděli.

Velká cena Singapuru, která se konala o víkendu, byla mnohem tlumenější záležitostí. Společnost Crypto.com nesměla kolem trati inzerovat ani v blízkosti místa konání závodu spouštět kampaně. Místo toho bylo její logo vidět pouze na sportovních vozech a dresech jezdců. Marketingoví odborníci tvrdí, že to není problém medvědího trhu a že je to vlastně docela normální. Některá území zpřísňují propagaci alkoholu a tabákových výrobků a to je důvod, proč na některých závodech vidíte značku Marlboro a na jiných ne.

Komise pro cenné papíry obvinila Kim kvůli Ethereu Max

Velká zpráva na úvod: Kim Kardashian byla obviněna z nezákonné propagace kryptoměnového cenného papíru – a dohodla se s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) na vyrovnání. Hvězda reality show zaplatí pokutu ve výši 1,26 milionu dolarů a má zákaz propagovat kryptoměny na sociálních sítích po dobu tří let.

Komise pro cenné papíry obvinila Kim kvůli Ethereu Max
Komise pro cenné papíry obvinila Kim kvůli Ethereu Max

To vše se týká Ethereum Max, altcoinu, který Kardashianová podpořila na Instagramu. SEC tvrdí, že nezveřejnila, že za tuto propagaci dostala 250 000 dolarů. Právník Kardashianové říká, že je „ráda, že se tato záležitost vyřešila„. Ve svém prohlášení dodala: „Dohoda, které dosáhla se SEC, jí to umožňuje, aby mohla pokračovat ve svých mnoha různých obchodních aktivitách.“

Pokud se bude rok 2018 opakovat, bude pro Bitcoin krutý

Začíná zbrusu nový měsíc. Podle některých kryptoanalytiků by se však bitcoináři neměli cítit příliš sebevědomě. Il Capo of Crypto říká, že aktuální roční graf BTC vypadá až děsivě podobně jako v roce 2018. Před čtyřmi lety Bitcoin prudce klesl z 20 000 dolarů a podařilo se mu však udržet nad 6 000 dolary. Když už si obchodníci mysleli, že je dno zažehnáno, propadl se pak o dalších 50 %.

Rychle se přesuneme do současnosti a BTC prudce klesl z 69 000 dolarů. Ale zatím se mu podařilo udržet se nad 17 000 dolary. S varováním, co by nás mohlo čekat, napsal il Capo of Crypto na Twitteru: „Letos jsou pravděpodobná nová minima.“ Co se týče dalšího vývoje, britská libra v pondělí posílila poté, co vláda provedla ponižující obrat ohledně kontroverzních návrhů ve svém minirozpočtu.

Mashinsky a výběry pod drobnohledem

Alex Mashinsky vybral z Celsius Network 10 milionů dolarů – podle Financial Times několik týdnů předtím, než tento poskytovatel kryptoúvěrů náhle zmrazil účty zákazníků. Zakladatel zkrachovalé krypto půjčovny – který minulý týden po nátlaku věřitelů odstoupil z funkce generálního ředitele – čelí otázkám, zda v době této transakce věděl, že Celsius má problémy.

Jeho mluvčí novinám řekl, že prostředky byly použity na zaplacení daní a on měl v platformě stále zablokovaných 44 milionů dolarů. Mashinsky by prý mohl být nucen tyto peníze vrátit. Podle amerických zákonů mohou být platby společnosti v období 90 dnů před bankrotem „vráceny“ ve prospěch věřitelů.

…protože Celsius čelí námitkám kvůli plánům na odstoupení od smlouvy

Návrhy společnosti Celsius na otevření výběru pro některé zákazníky narazily na rozhodný odpor amerického ministerstva spravedlnosti. To chce rozdělit přibližně 225 milionů dolarů mezi 63 000 uživatelů, kteří měli „program úschovy a zadržování účtů„.

…protože Celsius čelí námitkám kvůli plánům na odstoupení od smlouvy
…protože Celsius čelí námitkám kvůli plánům na odstoupení od smlouvy

Správce konkurzní podstaty William Harrington však tvrdí, že tento krok je předčasný, protože stále není jasné, kolik kryptoměn je v držení zkrachovalé společnosti. Dále varoval, že povolení těchto výběrů nyní „by mohlo neúmyslně ovlivnit nebo omezit rozdělení prostředků ostatním věřitelům v tomto případě„. Slyšení ohledně návrhů obou stran, zda by se mělo pokračovat ve výběrech, se má konat ve čtvrtek. Byl jmenován znalec, který má prověřit finance společnosti Celsius Network.

Nayib Bukele udeřil na kritiky svého zákona o bitcoinech

Salvadorský prezident obhajuje své rozhodnutí přijmout Bitcoin jako zákonné platidlo. Tvrdí, že „nejmocnější světové elity“ na něj tlačí, aby provedl obrat a pranýřuje média za zveřejňování „nesmyslů„. Nayib Bukele se obrátil přímo na kritiky a vyzval je k návštěvě Salvadoru: „Můj vzkaz pro vás je následující: přestaňte pít kofolu elit a podívejte se na fakta.“

Bukele dále předpověděl, že pokud jeho politika uspěje, budou Salvador následovat i další země – a že odmítá neúspěch, protože to znamená, že ostatní země Bitcoin nepřijmou. Na závěr se zeptal: „Oni to dobře vědí, a proto proti nám tak tvrdě bojují. Budete hrát jejich hru? Nebo si uvědomíte, jaká je skutečná hra?“

Coinbase a Solana trpí velkými výpadky

Pro společnosti Coinbase a Solana to byl nezapomenutelný víkend. Burza se omluvila poté, co američtí uživatelé nemohli několik hodin provádět vklady ani výběry ze svých bankovních účtů. Trvalo asi tři hodiny, než se podařilo obnovit provoz automatizovaných zúčtovacích převodů (ACH).

Solana mezitím letos utrpěla již čtvrtý velký výpadek. Na vině výpadku byl špatně nakonfigurovaný uzel, což znamenalo, že síť nemohla normálně zpracovávat transakce. Jedná se o další ránu důvěryhodnosti sítě, která byla označována za „zabijáka Etherea„. Minulý měsíc spoluzakladatel Solany Anatolij Jakovenko přiznal, že takové výpadky jsou „prokletím“ blockchainu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny