Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #36. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

SBF říká, že bude svědčit v Kongresu

Sam Bankman-Fried prohlásil, že bude svědčit před Kongresem o krachu FTX. Reprezentantka Maxine Watersová, která předsedá výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA, ho pozvala na 13. prosince. Bojující kryptoburzovní podnikatel však tvrdí, že toto datum může být příliš brzo, protože chce dokončit „učení a přezkoumání toho, co se stalo„.

Nic z toho mu nezabránilo v tom, aby poskytl několik rozhovorů pro média o zániku své burzy. Někteří obviňují poslankyni Watersovou z přílišné vstřícnosti k SBF – jiní se diví, proč prostě nevydala předvolání k soudu. Mezitím generální ředitel Coinbase Brian Armstrong prohlásil, že tvrzení SBF, že za zmizení 8 miliard dolarů může „účetní chyba„, by se nemělo věřit. „Jsou to ukradené peníze zákazníků použité v jeho hedgeovém fondu, prostě a jednoduše,“ napsal na Twitteru.

Propad FTX: Dobré a špatné zprávy

Šokové vlny z krachu FTX jsou stále cítit. Pro zákazníky FTX Japan je tu dobrá zpráva, protože výběry začnou „v krátké době„. Toho je možné dosáhnout, protože toto podnikání již bylo přísně regulováno a nedocházelo k žádnému směšování prostředků s Alameda Research.

Novinky z kryptosveta
Novinky z kryptosvěta #36. Nejzajímavější příběhy dneška

Ne všichni však mají takové štěstí. Na jiném místě deník Financial Times uvedl, že společnost Genesis dluží 900 milionů dolarů zákazníkům burzy Gemini, kterou provozují dvojčata Winklevossova, poté, co byla „špatně informována“ o krachu FTX.

Společnost Genesis sloužila jako hlavní partner programu Gemini Earn, který umožňuje drobným investorům získávat úroky z jejich kryptoúspor. CoinDesk uvádí, že finanční černá díra v Genesis by mohla činit nejméně 1,8 miliardy dolarů.

Likvidátoři nabízejí aktuální informace o obnově společnosti 3AC

Získat zpět 3 miliardy dolarů, které dluží věřitelům po krachu společnosti Three Arrows Capital, je mnohem snazší říct než udělat, ukazují nové soudní dokumenty. Z prezentace vyplývá, že likvidátoři od pádu tohoto k záhubě odsouzeného hedgeového fondu na začátku letošního roku dosáhli jen mírného pokroku.

Bylo získáno přibližně 35 milionů dolarů ve fiatu, které byly drženy v singapurských bankách, a 2,8 milionu dolarů po „nuceném odkupu investic„. Navíc bylo identifikováno a zabaveno asi 60 různých druhů kryptoměn – jejich přesná hodnota je však nejasná. Zajímavý vývoj se týká snahy získat zpět 30 milionů dolarů z prodeje superjachty s názvem „Much Wow“ – zjevně pojmenované na počest Dogeho.

Bitcoin „na cestě k bezvýznamnosti“, tvrdí blog

Bitcoin je „na cestě k bezvýznamnosti„, varuje blog Evropské centrální banky. V názorovém článku autoři poukázali na to, jak se největší světová kryptoměna za poslední rok propadla z 69 000 na 17 000 dolarů a napsali: „Pro zastánce bitcoinu tato zdánlivá stabilizace signalizuje oddech na cestě k novým výšinám. Pravděpodobnější však je, že jde o uměle vyvolaný poslední záchvěv před cestou do bezvýznamnosti, a to se dalo předvídat už před krachem FTX, který poslal cenu Bitcoinu hluboko pod 16 000 dolarů.“

Ulrich Bindseil a Jürgen Schaaf uvedli, že příval technologických nedostatků znamená, že transakce s Bitcoinem jsou „těžkopádné, pomalé a drahé“ a toto digitální aktivum není vhodné ani jako investice.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny