Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #37. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Influencery zažalovali za podporu FTX

Devět předních kryptoměnových influencerů je žalováno za to, že podpořili FTX – ve výši 1 miliardy dolarů. Údajně propagovali dnes již zkrachovalou burzu a výnosné účty Earn, aniž by zveřejnili, jak velkou odměnu obdrželi.

Ti, kdo stojí za hromadnou žalobou, se domnívají, že „může být jednou z mála možností, jak některá z obětí může získat zpět svou škodu„. Jeden z těch, kteří jsou jmenováni v soudních dokumentech, Kevin Paffrath, údajně vydělal 2 500 dolarů kdykoli se zmínil o FTX – a od té doby označil svou sponzorskou smlouvu za „ostudu“ a „jizvu“. Ve videu dodal: „Kdybych to mohl vrátit, změnil bych to, protože kvůli tomu byli zraněni lidé. Cítím se kvůli tomu strašně. Lidé byli zraněni kvůli FTX a je to ostuda.“

Novinky z kryptosveta
Novinky z kryptosvěta #37. Nejzajímavější příběhy dneška

Jak se odhalil rozsah plateb pro SBF (Sam Bankman-Fried)

Nové vedení FTX mezitím prohlásilo, že Sam Bankman-Fried vytáhl z jeho společností 2,2 miliardy dolarů v platbách a půjčkách. Mezitím si dalších pět vrcholných manažerů vzalo mezi sebou 1 miliardu dolarů. Částečně to bylo možné díky tomu, co nový generální ředitel John Ray nazývá „naprostým selháním podnikové kontroly„.

V odvětví, které bylo dlouho obviňováno z toho, že mu dominují muži, si jediná žena na seznamu – generální ředitelka společnosti Alameda Research Caroline Ellisonová – odnesla pouhých 6 milionů dolarů, což je mnohem méně než kdokoli jiný. Přibližně 587 milionů dolarů získal tehdejší šéf inženýrského oddělení FTX Nishad Singh, Gary Wang dostal 246 milionů dolarů a Ryan Salame 87 milionů dolarů. Ohromující je, že tato částka nezahrnuje 240 milionů dolarů utracených za luxusní nemovitosti na Bahamách a politické a charitativní dary.

Kryptoinvestiční podvody „raketově rostou“

FBI zaznamenala v loňském roce velký skok v oblasti kryptoinvestičních podvodů, a to z 907 milionů dolarů v roce 2021 na 2,57 miliardy dolarů v loňském roce. A co hůř, tyto typy podvodů tvořily 77 % všech incidentů nahlášených Centru pro stížnosti na internetovou kriminalitu.

V novém varování pro veřejnost FBI uvádí: „Kryptoinvestiční podvody zaznamenaly bezprecedentní nárůst počtu obětí a dolarových ztrát těchto investorů. Mnoho obětí na sebe vzalo obrovské dluhy, aby pokrylo ztráty z těchto podvodných investic.“ Bylo nahlášeno více než 31 000 takových trestných činů, přičemž nejčastějšími oběťmi byli lidé ve věku 30 až 49 let. Mezi nejčastější schémata patřily ty, které se zaměřovaly na těžbu likvidity, nabourávání sociálních sítí a vydávání se za celebrity.

DAO vyhrála nabídku na koupi skotského golfového hřiště

DAO vytvořená lidmi, jejichž vášeň leží na pomezí krypto a golfu, dokázala, že prodejem NFT lze koupit skotské golfové hřiště za milion dolarů. LinksDAO, kryptografická komunita sdružující přibližně 5 400 golfistů, podala vítěznou nabídku na Spey Bay Golf Club, který v roce 1907 navrhl známý architekt golfových hřišť Ben Sayers.

Společnost LinksDAO, která byla založena koncem roku 2021 na vrcholu býčího trhu s kryptoměnami, získala tehdy ETH v hodnotě 10,5 milionu dolarů prodejem NFT, které poskytují dvě úrovně členství – Global a Leisure. Ty poskytují různé úrovně hlasů ve správě a právo koupit si individuální nebo rodinné členství v zakoupených skutečných golfových hřištích – Spey Bay je první, za předpokladu, že se obchod uzavře.

Spojené státy pociťují horko kvůli politice v oblasti kryptoměn

Asociace Blockchain Association podala žádosti o poskytnutí informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím Federálnímu rezervnímu systému a FDIC – požaduje „dokumenty a komunikaci týkající se deblokování kryptofirem ve Spojených státech“. To vše následuje po dramatickém krachu bank Silvergate, Silicon Valley Bank a Signature Bank.

Vedoucí oddělení pro politiku Jake Chervinsky napsal na Twitteru: „Objevují se znepokojivé zprávy o kryptografických společnostech, kterým byly zrušeny bankovní účty, často bez předchozího upozornění a vysvětlení. Mají také potíže s otevřením nových účtů. Tento znepokojivý trend naznačuje, že se regulační orgány snaží kryptografii zcela vyřadit z bankovního systému.“ Vysoce postavený kongresman také obvinil regulátory, že využívají krizi k „zadušení digitálních aktiv“.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny