Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #39. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

SBF „uplácel čínské úředníky“

Obvinění proti Samu Bankmanovi-Friedovi se hromadí. Zneuznaný zakladatel společnosti FTX byl nyní obviněn z toho, že čínským vládním úředníkům zaplatil úplatek ve výši 40 milionů dolarů. Výměnou za to prý došlo k odblokování zmrazených účtů, na kterých se nachází 1 miliarda dolarů v kryptoměnách. Incident se datuje do počátku roku 2021 a američtí úředníci tvrdí, že SBF a další „zvažovali a zkoušeli řadu metod, jak účty rozmrazit nebo jinak získat přístup ke kryptoměnám na účtech„.

K mnohamilionové transakci údajně došlo v listopadu 2021 – a přibližně v té době byly účty rozmraženy. Kryptoměny byly následně použity k financování obchodní činnosti společnosti Alameda Research.

CZ (Changpeng Zhao) reaguje na novou žalobu CFTC

Generální ředitel společnosti Binance označil novou občanskoprávní žalobu podanou Komisí pro obchodování s komoditními futures za „nečekanou a zklamání„.

CZ reaguje na novou žalobu CFTC
CZ reaguje na novou žalobu CFTC

Regulátor tvrdí, že burza porušila americká pravidla pro deriváty a měla být u úřadu zaregistrována již před lety. Changpeng Zhao uvedl, že stížnost „zřejmě obsahuje neúplný výčet faktů“ – a nesouhlasí s tím, jak byly mnohé problémy charakterizovány. CFTC tvrdí, že program dodržování předpisů společnosti Binance byl „neúčinný“ – CZ však tvrdí, že jeho obchodní platforma je první globální burzou mimo USA, která zavedla povinný program KYC. CZ také popřel, že by se Binance podílela na manipulaci s trhem.

Do Kwon držen ve zdravotní karanténě

Do Kwon je po šokujícím zatčení v Černé Hoře držen ve zdravotní karanténě. Podle agentury Bloomberg chtějí úředníci vyloučit, že má koronavirus. Spoluzakladatel Terry tam zůstane až do 3. dubna – a do té doby ho bude moci navštívit pouze jeho právník nebo lékař.

Zpráva agentury Bloomberg dále prozradila, že je v dobrém zdravotním stavu a během pobytu ve vazbě nevznesl žádné zvláštní požadavky. Kwonovo zatčení přišlo 10 měsíců poté, co náhlý kolaps společností LUNA a UST vymazal z kryptotrhu 40 miliard dolarů – a odstartoval tak řadu bankrotů. Ačkoli dlouho trval na tom, že není na útěku, odmítal prozradit, kde se nachází – zřejmě kvůli obavám o svou bezpečnost.

Zloděj bitcoinů nechce do vězení

Muž, který z tržiště SIlk Road ukradl přes 50 000 BTC, žádá, aby byl ušetřen vězení. Kryptografická skrýš byla zabavena v listopadu 2021 v domě Jamese Zhonga. Byla ukryta v podzemním trezoru a na jednodeskovém počítači ukrytém pod dekami v plechovce od popcornu uložené ve skříni v koupelně. Zhong po vznesení obvinění přiznal vinu a soudci řekl, že by měla být zohledněna jeho spolupráce.

Mezi další faktory, které Zhong uvedl, patřila skutečnost, že je autista a měl těžké dětství, přičemž obžalovaný argumentoval tím, že trestný čin ve skutečnosti neměl oběť. Podařilo se mu obelstít systémy Silk Road, aby mu umožnily vybrat Bitcoin, na který neměl nárok. Rozsudek bude vynesen 14. dubna.

MicroStrategy kupuje další Bitcoiny

Společnost MicroStrategy odhalila, že ukončila smlouvu o půjčce s bankou Silvergate – splatila 161 milionů dolarů, aby se znovu setkala s 34 619 BTC.

Tato zpráva, potvrzená v podání pro SEC, přichází několik týdnů poté, co finanční instituce oznámila, že dobrovolně ukončuje svou činnost. V rámci dalšího vývoje společnost MicroStrategy rovněž potvrdila, že koupila 6 455 BTC za 150 milionů dolarů – průměrná cena 23 238 dolarů za minci. Investice proběhly mezi 16. únorem a 23. březnem – a naznačují, že veřejně obchodovaná společnost je i nadále odhodlána posílit své bitcoinové rezervy. Při současné ceně 27 000 USD to znamená, že MicroStrategy již dosáhla papírového zisku 24,2 milionu USD. Celkově nyní firma vlastní 138 955 BTC.

Disney zavírá svou metaverzi

Společnost Disney se vzdává svých ambicí v oblasti metaverza, protože zábavní gigant se chystá v příštích dvou měsících zrušit 7 000 pracovních míst.

Podle deníku The Wall Street Journal pracoval malý tým na strategiích souvisejících s virtuálními světy ve snaze přinést příběhy nové generace a spotřebitelské zážitky. Doufalo se, že bohatá knihovna duševního vlastnictví společnosti Disney by mohla být využita k oživení klasických příběhů a umožnit spotřebitelům vychutnat si je novými způsoby. Zpráva uvádí, že společnost opouští přibližně 50 lidí z této jednotky. Bob Iger – který se nedávno vrátil do funkce generálního ředitele společnosti Disney – veřejně hovořil o tom, že je metaversu nakloněn, a označil jej za „další velkou hranici vyprávění příběhů„.

Velká Británie se vzdává plánu na spuštění NFT

Velká Británie upustila od plánů na zavedení vlastního nezáměnného tokenu. V loňském roce vláda prozradila, že Královská mincovna – která vydává mince země – hodlá do léta 2022 vydat sběratelský kryptoměnový mince. Ambiciózní plány však provázela několikaměsíční zpoždění, přičemž image kryptografického průmyslu narušil i trestající medvědí trh.

Harriet Baldwinová, předsedkyně výboru pro výběr financí, řekla BBC: „Zatím jsme neviděli mnoho důkazů, že by naši voliči měli vkládat své peníze do těchto spekulativních tokenů, pokud nejsou připraveni o všechny své peníze přijít. Možná proto Královská mincovna přijala toto rozhodnutí ve spolupráci s ministerstvem financí.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny