Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #40. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Trhy s hlubokými propady

Bitcoin ve středu utrpěl prudký pokles – během necelých 30 minut sklouzl z 30 000 dolarů na 29 100 dolarů. Náhlý výprodej zlikvidoval dlouhé pozice – postihl obchodníky, kteří očekávali další růst ceny. To vše v době, kdy inflace ve Velké Británii zůstává mnohem vyšší, než se očekávalo – a to v důsledku prudkého růstu cen potravin. Ústup BTC naznačuje, že 30 000 dolarů zůstává pro býky tvrdým oříškem.

Údaje CoinMarketCap naznačují, že řada menších kryptoměn čelí ještě prudšímu pullbacku. Ether se za posledních 24 hodin propadl o 6 %, Solana se propadla o 8 %. Celkově je v tomto časovém horizontu všech 50 největších mincí v červených číslech – a právě teď činí celková tržní kapitalizace všech kryptoměn 1,22 bilionu dolarů.

Chcete si koupit NFT filmové scény?

Vlk z Wall Street má na internetu trvalé dědictví – GIFy z filmu se pravidelně objevují na Redditu a Twitteru. Nyní společnost, která vlastní práva na film, plánuje přeměnit klíčové scény na nefunční tokeny. Společnost Red Granite doufá, že sběratelské kryptoměny budou lukrativní – a pomohou ochránit duševní vlastnictví filmu.

nft logo
Ceny NFT budou začínat na 100 dolarech

Ceny NFT budou začínat na 100 dolarech – což je nejnovější známka toho, že se vzdalujeme od směšně drahých startovních mincí. Hollywoodská studia tuto technologii přijímají stále častěji – a to i přesto, že podlahové ceny velkých kolekcí se propadají. NFT kolekce pro Pána prstenů a Star Trek již obíhají – a generální ředitel společnosti Disney je dlouhodobě nakloněn potenciálu této technologie.

Neúspěch v době, kdy se blíží soudní proces s OpenSea

Bývalý manažer společnosti OpenSea utrpěl neúspěch – týden před zahájením trestního procesu. Nate Chastain je obviněn z toho, že nakupoval NFT ještě předtím, než byly uvedeny na domovské stránce tržiště – a později je se ziskem prodával.

A přestože jeho právníci trvali na tom, že je nepřesné označovat to jako „insider trading„, soudce nyní rozhodl, že tento termín mohou federální prokurátoři používat. Chastainův soud má začít v pondělí a čelí obvinění z podvodu a praní špinavých peněz. Očekáváme, že se během soudního řízení ozve vedení společnosti OpenSea. V případě odsouzení hrozí za každý z bodů obžaloby maximální trest 20 let za mřížemi. Odhaduje se, že údajné transakce přinesly výnosy ve výši 19 ETH.

Gary Gensler cítí horko

Gary Gensler z Komise pro cenné papíry a burzy obhajuje svůj přístup k regulaci kryptotrhu – odmítá obavy, že firmy nemají jasno. Ve svém projevu před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů prohlásil, že mnoho společností založilo svůj obchodní model na nedodržování předpisů.

Gensler v současné době usiluje o navýšení rozpočtu SEC a varoval, že komise nemá dostatek zdrojů potřebných k řádné kontrole tohoto odvětví. Jeho vystoupení přišlo poté, co ho řada republikánů obvinila, že „neposkytl cestu, která by umožnila registraci platforem pro obchodování s digitálními aktivy„. Podobné obavy vznesla i společnost Coinbase – a nedávno obvinila SEC, že reguluje prostřednictvím vymáhání práva.

Další Trumpovy NFT klesají

Donald Trump představil druhé kolo NFT. Přichází v době, kdy se připravuje na další prezidentskou kandidaturu a čelí trestnímu oznámení kvůli údajným platbám za mlčení hvězdě filmů pro dospělé. Nejnovější digitální obchodní karty stojí 99 dolarů za kus – a jsou přinejmenším dost surrealistické.

Na jedné z nich je Trump vyobrazen jako George Washington, zatímco na jiné stojí bývalý prezident za řvoucím lvem sedícím na zeměkouli. Trump na své sociální síti napsal, že mohl NFT zdražit, ale rozhodl se to neudělat, protože by nedostal „kredit hodného chlapíka„. Hodnota těchto NFT občas prudce stoupala, což se shodovalo s klíčovými událostmi ve zprávách.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny