Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #43. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Bitcoin klesá o 5 %, Pepecoin o 50 % před zprávou o CPI

Bitcoin (BTC) poprvé od ledna klesl pod 27 500 USD, přičemž k medvědí náladě přispělo několik faktorů, včetně rostoucí popularity tokenu PEPE inspirovaného memy, který přilákal investory toužící po rychlém zisku a zábavě, ale také vyvolal obavy z tržní pěny a spekulací. Mezitím ether (ETH) také čelil tlaku na pokles a klesl pod 1 900 USD.

Celková tržní hodnota tokenů BRC-20 se blíží 1 miliardě dolarů

Tokeny BRC-20 jsou novým typem kryptoměny inspirované standardem ERC-20 na platformě Ethereum, používají však jiný protokol zvaný Ordinals k zápisu dat na satoshi, nejmenší jednotku Bitcoinu. Trh s BRC-20 od svého uvedení na trh v březnu 2023 rychle roste, přičemž nejoblíbenějším tokenem je ORDI.

Binance obnovuje výběry bitcoinů
Binance obnovuje výběry bitcoinů

Binance obnovuje výběry bitcoinů, uvažuje o integraci Lightning Network

Společnost Binance o víkendu dvakrát dočasně zastavila výběry bitcoinů kvůli přetížení sítě, které v neděli trvalo asi hodinu. Burza ujistila své uživatele, že jejich prostředky jsou v bezpečí a že pracuje na co nejrychlejším vyřešení problému.

Kryptoburza Bittrex podala návrh na vyhlášení konkurzu

Bittrex, jedna z nejstarších kryptoměnových burz v USA, v pondělí požádala o ochranu před bankrotem a jako hlavní důvody svého rozhodnutí uvedla finanční potíže a nejistotu v oblasti regulace. Společnost dluží svým věřitelům více než 100 milionů dolarů a má aktiva v hodnotě necelých 50 milionů dolarů, převážně v digitálních měnách.

Worldcoin generálního ředitele OpenAI vydává kryptopeněženku

Worldcoin, kryptoměnový projekt podporovaný generálním ředitelem OpenAI Samem Altmanem, uvedl na trh svůj první významný spotřebitelský produkt: aplikaci peněženku s názvem World App, která uživatelům umožňuje ukládat a převádět kryptoměnové tokeny prostřednictvím blockchainu Polygon.

Aplikace je v současné době ve fázi beta testování a je součástí ambiciózní vize Worldcoinu vytvořit globální identitu a finanční síť, která poskytne vlastnictví a přístup ke globální ekonomice každému.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny