Tiskové zprávy

Nový interaktivní dešťový radar v aplikaci Počasí & Radar

pocasi logo final
Foto: Počasí

Informace o pohybu a intenzitě deště a bouřek jsou v tomto letním období jedněmi z nejdůležitějších. Nikdo z nás přece nechce během výletu na kole promoknout do poslední nitky nebo se nechat překvapit bouřkou na horské túře. Aplikace Počasí & Radar, v Česku dlouhodobá jednička v rankingu aplikací s předpovědí počasí, proto přináší dvě novinky na sledování srážek: interaktivní Dešťový radar a 24hodinový archiv pohybu srážek.

Dešťový radar pro celé Česko

Jednou z oblíbených funkcí aplikace Počasí & Radar je interaktivní Meteoradar. Ten byl v nové verzi aplikace doplněn o Dešťový radar. Díky němu je možné sledovat pohyb a intenzitu srážek živě ještě jednodušeji – a to nejen aktuální srážky, ale i předpověď jejich výskytu až na 3 dny dopředu. A to všechno celosvětově!

Přeháňky nebo déšť mohou uživatelé na novém deštovém radaru sledovat v 5-, 15- nebo 30-minutových intervalech (dle přiblížení), předpověď na následující tři dny v hodinových intervalech,” popisuje fungování dešťového radaru Martina Bekešová, produktová manažerka aplikace Počasí & Radar.

Nový interaktivní dešťový radar
Nový interaktivní dešťový radar

Různou intenzitu srážek lze na dešťovém radaru jednoduše rozlišit díky barevnému zobrazení srážek – od světlemodré (slabé přeháňky), přes tmavěmodrou (silný déšť) až po purpurově růžovou (velmi silný déšť s kroupami),” doplňuje popis zobrazení dešťového radaru Martina Bekešová. Na dešťovém radaru je možné nalézt i vysvětlivky použití těchto barev (zde označené červenou šipkou).

Interaktivní Meteoradar se svými funkcemi

Meteoradar spolu s dešťovým radarem zobrazuje aktuální počasí, počasí v uplynulých hodinách, ale i předpověď počasí na nejbližší hodiny. Zobrazení radaru startuje stále v aktuálním čase s aktuálním počasím, přechází postupně do žlutého pole (tedy do předpovědi počasí) a vrací se následně na zobrazení počasí v uplynulých hodinách (tedy v minulosti).

Radar je možné spustit na spodní liště a nechat ho běžet automaticky, nebo je možné přecházet prstem po spodní navigační liště a zvolit si místo zobrazení. Čas zobrazení je znázorněn vlevo nahoře.

24hodinový archiv na Meteoradaru i na Dešťovém radaru

Další novou funkcí na Meteoradaru i na Dešťovém radaru je 24hodinový archiv průběhu počasí. Nachází se na radaru po kliknutí na možnost “aktuální” vlevo dole. Díky němu je možné mít k dispozici kompletní přehled průběhu počasí během uplynulých 24 hodin – tedy pohyb a intenzitu srážek, vývoj oblačnosti, výskyt bouřek a blesků, kompletní přehled změny teplot.

Další funkce aplikace Počasí & Radar:

 • Několik praktických widgetů i s hodinami – jedním z nich je i výřez radaru vybrané lokality.
 • Výstrahy před nepříznivým počasím – před bouřkami, vichřicemi(i formou push-notifikací).
 • Pylové zprávy a informace o teplotě vody v přímořských lokalitách.
 • Možnost tvorby fotografií s počasím.
 • Zákaznická podpora v českém jazyce.
 • Odstranění reklam formou předplatného.
 • Verze pro Android i iOS.
Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Tiskové zprávy