Tiskové zprávy

Nový interaktivní dešťový radar v aplikaci Počasí & Radar

bourka pocasi
Foto: pixabay.com, Tag: Počasí

Informace o pohybu a intenzitě deště a bouřek jsou v tomto letním období jedněmi z nejdůležitějších. Nikdo z nás přece nechce během výletu na kole promoknout do poslední nitky nebo se nechat překvapit bouřkou na horské túře. Aplikace Počasí & Radar, v Česku dlouhodobá jednička v rankingu aplikací s předpovědí počasí, proto přináší dvě novinky na sledování srážek: interaktivní Dešťový radar a 24hodinový archiv pohybu srážek.

Dešťový radar pro celé Česko

Jednou z oblíbených funkcí aplikace Počasí & Radar je interaktivní Meteoradar. Ten byl v nové verzi aplikace doplněn o Dešťový radar. Díky němu je možné sledovat pohyb a intenzitu srážek živě ještě jednodušeji – a to nejen aktuální srážky, ale i předpověď jejich výskytu až na 3 dny dopředu. A to všechno celosvětově!

Přeháňky nebo déšť mohou uživatelé na novém deštovém radaru sledovat v 5-, 15- nebo 30-minutových intervalech (dle přiblížení), předpověď na následující tři dny v hodinových intervalech,“ popisuje fungování dešťového radaru Martina Bekešová, produktová manažerka aplikace Počasí & Radar.

Nový interaktivní dešťový radar
Nový interaktivní dešťový radar

Různou intenzitu srážek lze na dešťovém radaru jednoduše rozlišit díky barevnému zobrazení srážek – od světlemodré (slabé přeháňky), přes tmavěmodrou (silný déšť) až po purpurově růžovou (velmi silný déšť s kroupami),“ doplňuje popis zobrazení dešťového radaru Martina Bekešová. Na dešťovém radaru je možné nalézt i vysvětlivky použití těchto barev (zde označené červenou šipkou).

Interaktivní Meteoradar se svými funkcemi

Meteoradar spolu s dešťovým radarem zobrazuje aktuální počasí, počasí v uplynulých hodinách, ale i předpověď počasí na nejbližší hodiny. Zobrazení radaru startuje stále v aktuálním čase s aktuálním počasím, přechází postupně do žlutého pole (tedy do předpovědi počasí) a vrací se následně na zobrazení počasí v uplynulých hodinách (tedy v minulosti).

Radar je možné spustit na spodní liště a nechat ho běžet automaticky, nebo je možné přecházet prstem po spodní navigační liště a zvolit si místo zobrazení. Čas zobrazení je znázorněn vlevo nahoře.

24hodinový archiv na Meteoradaru i na Dešťovém radaru

Další novou funkcí na Meteoradaru i na Dešťovém radaru je 24hodinový archiv průběhu počasí. Nachází se na radaru po kliknutí na možnost „aktuální“ vlevo dole. Díky němu je možné mít k dispozici kompletní přehled průběhu počasí během uplynulých 24 hodin – tedy pohyb a intenzitu srážek, vývoj oblačnosti, výskyt bouřek a blesků, kompletní přehled změny teplot.

Další funkce aplikace Počasí & Radar:

  • Několik praktických widgetů i s hodinami – jedním z nich je i výřez radaru vybrané lokality.
  • Výstrahy před nepříznivým počasím – před bouřkami, vichřicemi(i formou push-notifikací).
  • Pylové zprávy a informace o teplotě vody v přímořských lokalitách.
  • Možnost tvorby fotografií s počasím.
  • Zákaznická podpora v českém jazyce.
  • Odstranění reklam formou předplatného.
  • Verze pro Android i iOS.

Aktualizace aplikace Počasí & Radar přináší novou funkci

Interaktivní zobrazení teploty na celém světě. Víte o tom, že nás dnes čeká asi poslední nejteplejší den v tomto roce s teplotami až do 30 stupňů Celsia? Uživatelé naší aplikace Počasí & Radar to už určitě zaznamenali – od teďka totiž mají v aplikaci k dispozici interaktivní zobrazení teplot v samostatné vrstvě přímo na Meteoradaru.

A to až s předpovědí na 3 dny. Tato nová funkce je dostupná pro všechny verze aplikace Počasí & Radar. Zobrazení teplot na celém světě Uživateli velmi oblíbený Meteoradar aplikace Počasí & Radar se rozšířil o novou funkci – možnost jedinečného interaktivního zobrazení teplot na celém světě. Na této mapě je možné vidět, jaká je aktuální teplota ve vaší lokalitě, ale i na celém světě. Tuto novou funkci lze nalézt v aplikaci na dvou místech: v hlavním menu aplikace pod možností Teplota (aktuálně je označena i symbolem jako novinka) nebo přímo na Meteoradaru po kliknutí na symbol vrstev s přepnutím na zobrazení teploty (symbol teploměru).

Předpověď teplot až na 3 dny dopředu Pokud vás nezajímá jen aktuální teplota, ale chcete vědět, zda se v následujících dnech ochladí nebo naopak k nám bude proudit teplý vzduch, mapa s teplotami vám tyto informace poskytne rychle a jednoduše na jeden klik, a to až na 3 dny dopředu. Jasně definovaná barevná škála zajišťuje jednoduchost a srozumitelnost tohoto zobrazení – červená barva představuje vysoké teploty, modrá naopak nízké.

Přesné vysvětlivky barev lze nalézt po prokliku na symbol malého „i“ vpravo dole. „Je velmi zajímavé sledovat proudění arktického vzduchu ze severu, tedy záplavu tmavomodré barvy, nebo naopak krvavě červená tropická vedra v jižních oblastech,“ popisuje novinku Martina Bekešová, produktová manažerka aplikace Počasí & Radar.

„Věříme, že tímto jednoduchým zobrazením půjde pro naše uživatele mnohem snadněji zjistit, kdy dorazí první mrazy do Česka nebo zda ještě mají chvíli čas si užít teplé počasí a nemusí se ještě hlásit v pneuservisu na výměnu letních pneumatik za zimní,“ dodává Martina Bekešová.

Další funkce aplikace Počasí & Radar Samostatný dešťový radar a 24hodinový archiv zobrazení na Meteoradaru. Několik praktických widgetů i s hodinami – jedním z nich je i výřez radaru vybrané lokality. Výstrahy před nepříznivým počasím – před bouřkami, vichřicemi (i formou push-notifikací). Pylové zprávy a informace o teplotě moří v přímořských lokalitách. V zimě sněhové zpravodajství pro mnoho lyžařských středisek v Evropě. Možnost pořizování a zasílání fotografií s počasím a zákaznická podpora v českém jazyce. Odstranění reklam v aplikaci formou předplatného.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy