Mobilní telefony

Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

apple event
Foto: apple.com, Tag: Apple Event

Někomu se může zdát, že je příliš brzy na to, aby se o příštích velkých iPhonech společnosti Apple něco vědělo. Jiné už možná unavilo den co den poslouchat, jak se iPhone 16 Pro a 16 Pro Max budou lišit od svých předchůdců a jaké aspekty pravděpodobně smartphone nezmění.

Pokud patříte do druhé skupiny, rádi bychom se vám předem omluvili, že na vás chrlíme ještě více informací údajně získaných z důvěryhodných interních zdrojů na Weibo. V podstatě o všem, co si v tomto článku přečtete, se již dříve hovořilo, a proto jsou tyto podrobnosti alespoň o něco důvěryhodnější než jiné zajímavosti, které v posledních týdnech kolují po internetu.

Větší a větší displeje smartphonů u Applu

Všichni víme, že větší telefon nemusí být nutně lepší než menší, ale zároveň existuje spousta mobilních zákazníků, kteří stále touží po větší a větší ploše displeje, protože notebooky a dokonce i televizory se stávají přežitkem doby. Apple se tak pouze snaží dát lidem to, co chtějí, a to 6,3palcovým iPhonem 16 Pro a naprosto gargantuovským 6,9palcovým iPhonem 16 Pro Max. Jsou tyto velikosti displejů vytesány do kamene? Zatím ne.

Ale víceméně odpovídají číslům, která byla v posledních měsících zmíněna v jiných zprávách, a na této frontě málokdy existuje kouř bez ohně.

Totéž platí i pro často zmiňované zvýšení kapacity baterie, které je nyní potvrzeno z dalšího zdroje… tentokrát bez uvedení konkrétních čísel. Dnes se dozvídáme, že „větší baterie“ řady iPhone 16 Pro má zajistit „delší výdrž baterie, která může přesáhnout 30 hodin„.

iPhone 16 Pro nabídne o něco větší baterii

Pokud vás toto číslo příliš neohromí, pak pravděpodobně neznáte výsledky důkladných testů baterie iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max. Bylo zjištěno, že v absolutně nejlepším stavu vydrží současné ultravysoké telefony Apple mezi jednotlivými nabitími přibližně 16, respektive 19 hodin, takže skok na více než 30 hodin by se jistě dal považovat za významné vylepšení.

Samozřejmě zatím nelze zjistit, jak si budou vyvíjené iPhony 16 Pro a 16 Pro Max vést v reálném provozu, natož v testech baterie a dalších srovnávacích testech.

Ačkoli jejich oficiální marketingové názvy zůstávají nejasné, jsou popisovány jako „pouštní žlutá“ a „cementově šedá“ a pravděpodobně nahradí odstíny Blue Titanium a Natural Titanium předchůdce modelu 16 Pro.

Zajímavé je, že žlutý odstín by mohl mít blíže ke zlaté nebo dokonce růžové než ke skutečné žluté, a pravděpodobně se tak připojí k Black Titanium, White Titanium a Gray Titanium jako čtyřem hlavním barevným variantám chystaného iPhonu 16 Pro (a pravděpodobně také iPhonu 16 Pro Max).

Kdy vyjde nový iPhone?

Apple obvykle vydává nové modely iPhone každý rok, ale přesné termíny a podrobnosti jsou obvykle zveřejněny společností Apple během oficiálních oznámení. Doporučujeme sledovat oficiální kanály společnosti Apple pro nejnovější informace o vydání nových modelů. S největší pravděpodobností však víme, že se bude jednat o září. Stejně jako každý rok.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony