Mobilní telefonyZe světa IT

Nový iPhone 6S je na cestě, bude výkonný a nabídne nové technologie

Smartphone Apple iPhone 6 rend 2 e1412376552816

Není tajemstvím, že cupertinská společnost Apple pracuje na dalším zařízení, které ponese název iPhone 6S a iPhone 6C. Stejně tak jako předešlá Sková generace přinese něco navíc. Modely C však nabídnou stejné technologie v plastu s cenou (aktuálně se spekuluje o kovové konstrukci), která nebude malá, jak by se mohlo očekávat. Od nových Apple iPhonů se očekává vyšší výkon, tedy co se týče řady S. Dále lepší fotoaparát a také Force Touch displej reagující na různé úrovně tlaku, což již známe z Apple hodinek.

K těmto informacím můžeme přidat podporu 4K videa a iPhon se řadí mezi vlajkové lodě s Androidem. Příští iPhony mají kromě stříbrné, zlaté a šedé barvy přijít i ve zlato-růžové, v níž firma vyrábí stylové hodinky iWatch. U růžové varianty má být čelní strana telefonu iPhone bílá. Drobného vylepšení se má dočkat i čtečka otisku prstů v domovském buttonu, při zachování přesnosti má být až o 30% rychlejší. Telefon Apple iPhone 6S údajně dostane 2GB RAM, kapacita vnitřní paměti bude stále začínat na hodnotě 16GB.

Nový iPhone 6S je na cestě, bude výkonný

Nový iPhone 6S je na cestě, bude výkonný

Procesorem by se měl stát výkonný čip Apple A9

Apple telefony mají dostat křemíkový čip od Qualcommu, nový LTE čip cat. 6, který nabídne teoretickou stahovací rychlost až 300 Mb/s. Pojďme si to tedy shrnout. Nový model 6S nabídne 4,7 palcový displej, stejný, jako u předešlé 6tkové generace. Procesorem by se měl stát výkonný čip Apple A9. Interně. Dokument z Foxconnu zmiňuje 12megapixelový fotoaparát s podporou 4K nahrávání videa a nového 240 FPS slow motion režimu. Přední optický čip pak nabídne 5megapixelový snímač, stejný, jako je umístěný v modelu iPhone 6.

Technologie fotoaparátu může být také vybavena senzorem RGBW pro zlepšení fotografií ve špatných světelných podmínkách. Zpráva naznačuje, že Apple již tento senzor testoval a původně ho zamýšlel nasadit do iPhone 6 a 6 Plus, tedy pro modely již uvedené na světový trh. Bude vylepšena samotná konstrukce telefonu? Vzpomeňte si na #Bendgate skandál, který trápil iPhone 6 Plus několik měsíců po vydání telefonu na trh. Společnost Apple chce zajistit bezproblémový vstup na trh a na slitině si dá zřejmě záležet.

Slitina obsahuje poměrové množství zinku a hořčíku

Dle posledních informací bude vyrobena ze stejného extra-pevného hliníkového materiálu, který firma použila na své hodinky, hlásí Taiwan Economic Daily News. Slitina obsahuje poměrové množství zinku a hořčíku, jde však o to zaručit a vyrobit ten správný poměr pro jeho lehkost a celkovou pevnost konstrukce. Vzhledem k tomu, jak moc Apple zdůraznil kvalitu nové slitiny,  je pravděpodobné, že se nová slitina objeví na více zařízeních v blízké budoucnosti.

Kdy se nový Apple iPhon 6S objeví na světovém trhu? Dle novinek od zahraničních zdrojů tomu má být již 18. září, do obchodů pa 25. září 2015. Cena jablečného smartphone nebude malá, 128GB verze modelu 6S vyjde cirka na 28 tisíc korun. Nezbývá tedy nic jiného, než se opět těšit na jeden z nejdražších telefonů na trhu. A jaký názor máte na nové iPhony vy?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Apple mě baví, telefony mají smysl s dalším Apple zařízením. Ekosystém je tou pravou volbou pro úsporu času a peněz. Sice je tam o maličko vyšší investice, ale vše se určitě za pár let vrátí v podobě klidných nervů a času.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony