Mobilní telefonyZe světa IT

Nový Passport je opravdu „cool“

Nové zařízení od kanadské společnosti BlackBerry je poutavé. Někdo by mohl říci, že je „cool“, a nebude daleko od pravdy. Každý rok a jeden krok z bodu nula, BB a jeho nový výkonný tým zachránil společnost z prahu smrti a odstranil tak zásadní podnikatelské riziko pro své zákazníky. Nejednalo se o technologie jako takové, ale spíše o jejich business plán.

Snad nejvýznamnějšími důkazy o pokroku je viditelnost BlackBerry v prvním čtvrtletí, kde bylo vydáno 3 400 000 licencí pro BES 10 (BlackBerry Enterprise Service 10 je jediným řešením, které potřebujete pro bezpečné zařízení, aplikace a správu obsahu, s integrovaným zabezpečením a připojením k BlackBerry OS, iOS a Androidu).

BB Passport Black

Celý ekosystém ostružiny tak nenabírá vodu do podpalubí, ale expanduje na další uživatele chytrých produktů. Zařízení jako takové nabídne zázemí pro business uživatele, a nebo ty, kteří ve své ruce chtějí změnu. Zajímavý a velmi „cool“ je poměr stran (1:1), který si může přivlastnit spousty nových uživatelů, jež nejsou spokojeni s dosavadním poměrem stran svých produktů. Malý krok pro značku, velký pro lidstvo?

Se zkušenostmi se na internetu podělil také Bob Egan z Forbesu (volně přeloženo). Ať už jsem stál v TSA na letišti, nebo používal svůj vlastní telefon během letu, lidé v okolí se mě ptali na Passport. Při své nedávné cestě mezi Bostonem a Atlantou mě jeden ze zaměstnanců leteckých linek oslovil, ve skutečnosti se naklonil přes pasažéra vedle mě a zeptal se: „Hej, to je nové BlackBerry? Jak se ti to líbí? „Nezapomínám, že jsem vlastně psal první verzi tohoto příspěvku na mém Passportu, když v tom jsem ho přerušil. Podal jsem mu přístroj a řekl mu, ať si ho vyzkouší, na chvíli.

Pak tam byl také Sandra, známý grafický ilustrátor a můj osobní přítel, na kterého jsem náhodou narazil. „Co to sakra je?“ Rychle následovalo, „Toto zařízení je zatraceně sexy! Je to opravdu BlackBerry? Můžeš mi ho sehnat?“

Touto konverzací se dostáváme k samotnému prodeji a distribuci pro evropské země. Jdeme tuto skutečnost k dnešnímu dnu zjistit. Samotné zařízení v černé verzi bude na českých skladech již 29. října 2014, což je středa. Datum se samozřejmě může změnit, nicméně není vyloučeno. Pokud vás zajímá bíle provedení, na to si ostružinoví uživatelé počkají, víceméně se distribuce pro táhne o dva až tři týdny. Společnost s tak velkým zájmem určitě nepočítala, je tedy možné, že první kusy pokryjí pouze předobjednávky. Cena zařízení je stanovena na 16 490 Kč.

Jak se vám líbí nové produkty od kanadského BlackBerry, bývalého RIMu? Určitě se o ostružinové myšlenky podělte do komentářů pod tímto článkem, líbila se vám novinka? Sdílejte ji ostatním o sto šest, buďte free, buďte FreeBit.cz.

Specifikace, cena a dostupnost business mobilu s názvem BlackBerry Passport:

 • Displej: Dotykový, 4,5 palcový, IPS LCD, 1 440 x 1 440 pixelů, 453 ppi
 • Procesor: Čtyřjádrový, Snapdragon 801, 2,26 GHz, Adreno 330
 • Uživatelská paměť: 3GB RAM, interní až 32 GB, se slotem pro kartu (128GB)
 • Fotoaparát: 13 MPx, FHD záznam, přední 2 MPx, LED blesk
 • Operační systém: OS BlackBerry 10.3
 • Mobilní sítě: GPRS, EDGE, UMTS, HSPA, 3G, LTE
 • Ostatní: WiFi, Bluetooth, GPS, GLONASS, microUSB port
 • Snímače: Proximity, gravity, světelný, akcelerometr
 • Dostupnost: Do prodeje 29. října 2014
 • Rozměry: 128 x 90,3 x 9,3 mm
 • Hmotnost: 196 gramů
 • Akumulátor: 3 450 mAh
 • Barva provedení: Černá, bílá
 • Cena: 16 490 korun pro CZ trh

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

 1. BB je fajn pro firemní prostředí. Mě osobně nepřirostlo k srdci klávesnicí, tlačítka jsou malá a píše se na tom snad hůře, než na dotykové klávesnici. Což je věc zvyku, ale to množství aplikací pro iOS a Android je rozhodující.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony