Tiskové zprávy

Nový ShareCenter Pro od D-Linku

Foto: D-Link
Foto » D-LINK

D-Link, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, rozšiřuje svoji řadu produktů ShareCenter Pro novým modelem DNS-1100-04 pro ukládání dat ve firemním prostředí.

Toto všestranné zařízení spojuje velmi výkonnou technologii iSCSI s funkcemi NAS, které umožňují například jeho flexibilní začlenění do sítě, a je určeno pro čtyři SATA disky (každý s maximální kapacitou 3 TB). Produkt je pro uživatele zajímavý vysokou rychlostí přenosu dat, intuitivním uživatelským rozhraním a snadností použití.

Nový ShareCenter Pro od D-Linku
Nový ShareCenter Pro od D-Linku

Je vybaven také širokou škálou zabezpečovacích a zálohovacích funkcí, například CHAP (Challenge Handshake Authentication Protocol) nebo Volume Snapshot. Svými parametry představuje úložné řešení, které je určeno zejména pro malé firmy nebo pro samostatná oddělení velkých podniků. Ve všech prostředích a aplikacích umožňuje úložiště DNS-1100-04 firmám snadno a efektivně zvládat rostoucí objemy dat bez vysokých nákladů na další IT zdroje.

ShareCenter Pro DNS-1100-04 – přehled hlavních vlastností

  • 2x 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet port
  • prostor pro až 4 SATA pevné disky (max. 12 TB)
  • 2x USB 2.0 port pro přídavné paměťové médium a komunikaci se záložním napájecím zdrojem (UPS)
  • čtyři provozní režimy: JBOD (Just a Bunch of Drives), RAID0, RAID1, RAID5
  • kompatibilní s Windows, Linux, MacOS
  • rozšířené funkce pro ochranu dat, například pro okamžitou obnovu svazku a zápis snapshotů pro více svazků
  • kompletní zabezpečení s podporou pro VLAN tagging, AES šifrování a protokol CHAP
  • S.M.A.R.T. (monitorování stavu disků)

Snadné každodenní používání

ShareCenter Pro DNS-1100-04 nabízí prostor pro čtyři SATA disky (každý s max. kapacitou 3 TB). Celková maximální úložná kapacita tak může být v závislosti na zvolené konfiguraci až 12 TB. Instalace, konfigurace a správa tohoto iSCSI síťového úložiště dat je velmi jednoduchá. Dodávaný program D-Link Easy Search Utility rozpozná zařízení v síti a automaticky připojí jednotlivé diskové jednotky. Uživatel má možnost výběru ze čtyř provozních režimů. Například režim RAID5 zaručuje vysoký stupeň ochrany dat tak, že je ukládá redundantně na několik pevných disků.

Bezpečnost především – kompletní zálohovací funkce

Nejnovější úložná jednotka od D-Linku má mnoho funkcí pro bezpečné ukládání a distribuci citlivých firemních dat. DNS-1100-04 podporuje například funkci Volume Snapshot (vytváření snímků svazku), což znamená, že je možné vytvářet nepřetržitě aktualizované kopie vašich dat. Díky funkci vzdáleného zálohování máte možnost zálohovat důležité dokumenty a provozní data na další síťové úložiště dat. Tím je zajištěna neustálá dostupnost dat i v případě výpadku systému, požáru nebo krádeže. Aby bylo možné preventivně zabránit ztrátám dat kvůli závadě pevných disků, využívá ShareCenter funkci ‘S.M.A.R.T.’ (Self-monitoring, Analysis and Reporting Technology). Pomocí této funkce lze mimo jiné sledovat rychlost přenosu dat a teplotu pevných disků a včas ohlásit potenciální problémy.

Dobrá ochrana proti neoprávněnému přístupu

Všestranné řešení DNS-1100-04 slouží jako centrální úložiště dokumentů a dalších souborů. Tyto informace jsou pak dostupné všem oprávněným uživatelům ve firemní síti. Díky vestavěnému FTP serveru nebo správci souborů s webovým rozhraním k nim mají zaměstnanci kdykoli přístup také přes internet, třeba když jsou na cestách.

Soubory jsou chráněny proti neoprávněnému přístupu a zákeřným útokům také pomocí zabezpečovacích funkcí, jako je VLAN tagging nebo AES šifrování. Další stupeň zabezpečení přidává autentizační protokol CHAP. Ten umožňuje vzájemnou oboustrannou autentizaci mezi uživateli sítě a úložištěm dat. Uživatelé zařízení ShareCenter Pro nezískají přístup k vestavěným pevným diskům na DNS 1100-04, dokud není provedena bezpečnostní kontrola přes CHAP.

Dostupnost a cena

DNS-1100-04 ShareCenter Pro je momentálně k dostání u prodejců za 599 EUR (14 900 Kč včetně DPH).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy