HardwareZe světa IT

InfiniteUSB si vystačí s jedním portem

feature2
MicroUSB, Lightning, či USB matka?

Web Kickstarter, který slouží jako startovací rampa projektům z oblasti techniky, filmů, her, hudby, či umění, zřejmě znáte. Pokud ne, tak jen pár slov na úvod. Tato internetová služba umožňuje projektům, které zatím nemají potřebné zdroje k realizaci, začít. Víceméně každý zde může zveřejnit svůj projekt a nechat tak potencionální zákazníky rozhodnout, zda o něj mají zájem. Určí si finanční částku a termín, do kdy je jí třeba dosáhnout a doufá, že se najde dostatečné množství podporovatelů.

Této cesty se rozhodla využít i americká společnost Vojotech, k získání podpory pro produkt InfiniteUSB. Jedná se o drobný gadget, díky němuž již nikdy nebudete mít nedostatek USB portů. Pokud neustále měníte zařízení, myš za flasku, flasku za kabel pro váš telefon, jistě toto elegantní řešení oceníte. Jde o to, že pokaždé, když InfiniteUSB připojíte, získáte, kromě vámi potřebného kabelu s koncovkou například microUSB, i jeden volný USB port. Tímto způsobem můžete pokračovat téměř do nekonečna.

slide2

Bezpochyby velice elegantní řešení, není se tedy čemu divit, když tento nápad vyhrál iF Award za jedinečný design. Výroby se ujala již výše zmiňovaná společnost Vojotech, která momentálně nabízí USB kabely velice unikátního designu. Po několika prototypech, zmenšování a vylepšování konečně vytvořili finální produkt a rozhodli se získat prostředky pro rozjetí výroby právě na Kickstateru.

Teď už ale k vlastnímu produktu. Jak vidíte na obrázku, celý modul se skládá z jakési hlavy, na té se nachází konektor, který zapojíte do vašeho počítače a volného portu, který je k dispozici, buď pro další InfiniteUSB, nebo jakékoliv jiné zařízení. Druhá část je vlastní kabel, který může mít 3 různé koncovky. Na výběr máte z microUSB, Lightning (pro zařízení Apple) a USB matky. Bez koncovek měří kabel 20 cm.

Společnost Vojotech má ráda chytrá řešení a rozhodně miluje magnetismus. Proto i u InfiniteUSB najdete magnety. Místo, aby se vám kabel zamotal mezi ostatní, jednoduše přiložíte koncovku k hlavě a ta bude díky magnetům držet. Jak snadné, nemyslíte?

InfineteUSB se momentálně na Kickstateru nachází ve dvou verzích, tou první je takzvaná Kickstarter Special Edition, kterou obdrží ti, kteří se projekt rozhodli podpořit. Její velikost je 1,9 x 2,5 x 0,8 cm, což jsou velice sympatické hodnoty. Další verze, kterou na stránce produktu najdete se nazývá Slim. Její rozměry jsou lehce rozdílné. Původní design odpovídal tzv. Kickstarter Special Edition, která vyhrála i iF Award. Během vývoje a počáteční výroby ovšem zjistili, že výroba by byla příliš drahá. Proto se uchýlili k designově jednoduššímu, avšak pro zákazníka cenově  přijatelnějšímu řešení. Obě verze existují v 5 barevných variantách, možnosti výběru jsou tedy ještě větší.

InfiniteUSB zvládá proud až 2,4A, takže ho můžete použít i u svého nabíjecího adaptéru a nabíjet tak ze zdi současně několik zařízení. Co se notebooků týče, tak je výstupní proud 500mA, respektive 1A, podle vašeho počítače. Pokud se obáváte, že po připojení příliš mnoha zařízení nebudete mít dostatek šťávy, výrobce ujišťuje, že ve většině případů by neměl vznikat žádný problém. Zároveň ale připouští, že připojení zařízení s velkým odběrem, jako třeba pevného disku by problém způsobit mohlo. Celý gadget je navržen tak, že slouží nejenom k nabíjení, ale zvládá bez problémů i přenos dat.

Jistě také potěší informace, že již teď intenzivně pracují na výrobě varianty s novým USB Typu C, které budeme zřejmě nacházet v nových počítačích čím dál častěji.

Pokud vás projekt zaujal podívejte se na jeho stránku na webu Kickstarter a třeba se i do jeho podpory zapojte. Přestože cílová částka 10 000 USD již byla skoro 10x překročena, stále máte možnost se zapojit a to do 22. dubna.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware