Mobilní telefony

Očekávané mobilní telefony pro rok 2023

iPhone 13
Foto: apple.com, Tag: iPhone

Svět mobilních telefonů se neustále vyvíjí. Každý rok tak příznivci netrpělivě očekávají novinky. Na co se v tomto směru můžeme těšit v roce 2023?

Apple možná přinese skládací mobil

Začneme kultovní značkou Apple. V souvislosti s ní se již tradičně hovoří o nové verzi iPhonu. První rendery verze 15 už se objevily, nicméně jejich uvedení na trh je stále ještě poměrně vzdálená budoucnost. Tradičně se totiž „jablečné“ novinky představují v září.

Mluví se tak hlavně o tom, že iPhone 15 Ultra by měl nasadit pomyslnou laťku ohledně ceny značně vysoko. Nebude to ale jediná novinka, kterou technologický gigant chystá. Hovoří se také o vstupu Applu do světa skládacích mobilních telefonů. Právě to je totiž oblast, ve které stále ještě Apple nedosahuje na svého „androidího“ konkurenta Samsung.

Apple-iPhone-14-Pro-I
Foto: apple.com, iPhone 14 Pro

Samsung inovuje fotoaparát i bezdrátovou komunikaci

Ostatně ani ten neplánuje v příštím roce spát na vavřínech. Špičková řada mobilů s označením Samsung Galaxy S by se měla dočkat v roce 2023 další generace. A pozor, spekuluje se i nad tím, že nejen Apple sleduje svou konkurenci, také Samsung by se měl Applem inspirovat. A to konkrétně využitím bezdrátové komunikace s použitím satelitů. Ta se objevila už v iPhonech varianty 14.

Ovšem pozor, některé zdroje uvádějí, že dnes už téměř ikonické řadě Galaxy S může příští rok zazvonit příslovečný umíráček. Na vině jsou opět už jednou vzpomenuté skládací telefony. Už dnes se tak ozývají hlasy, že Samsung po představení Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 celou sérii ukončí.

Změny se budou dít také v případě oblíbeného aspektu dnešních mobilů – fotoaparátu. Samsungu se podařilo představit první 200megapixelový fotosnímač ISOCELL HP1 už v roce 2021. Reálně nasadit by ho měla u modelu Galaxy S23 Ultra, a to až právě v roce 2023.

Rušno by ale příští rok nemělo být jen u dvou dominantních výrobců prémiových mobilů. Novinky chystají pro rok 2023 i další značky.

Xiaomi přinese inovaci staršího přístroje

U Xiaomi technologičtí nadšenci momentálně diskutují o tom, že populární čínský producent opět uplatní příští rok svoji strategii inovovat starší přístroj. K té Xiaomi konkrétně postupuje tak, že starší mobil vylepší a označí ho novým rokem vydání.

Už v minulosti se takto podobně chopila svého času velice oblíbeného Xiaomi Redmi 8. Oním mobilem, který si má projít „reinkarnací“ teď, je Redmi Note 11 Pro. Očekáván je v březnu následujícího roku.

Už například víme, že o výkon se v tomto případě bude starat procesor Qualcomm Snapdragon 732G, který doplní 8 GB operační paměti. Zařízení by také mělo dostat do vínku AMOLED displej s Full HD+ rozlišením.

Mnozí jsou ale z tohoto rozhodnutí populární značky poněkud na rozpacích. Redmi Note 11 Pro vyšlo v Evropě teprve letos na jaře. Proč se tedy Xiaomi rozhodlo vydat v tak krátkém čase starý telefon s novým jménem? K tomu se nikdo ze zástupců společnosti oficiálně nevyjádřil, proto se v technologických kruzích řeší, zda společnost přijde s nějakou inovací. Je to poměrně pravděpodobné, ale na jistou odpověď si budeme muset ještě počkat.

Novinky chystá OnePlus i Huawei

Některé informace už na veřejnost pronikly také o novince OnePlus 11 Pro. Ta je poměrně intenzivně očekávána, neboť slibuje být jedním z nejvýkonnějších zařízení současného trhu. Její parametry by tomu měly odpovídat. Přijde tak konkrétně se 16 GB RAM, 100W rychlým nabíjením a procesorem Snapdragon 8 Gen 2.

Kdysi jednomu z nejpopulárnějších výrobců mobilních telefonů zlomily vaz sankce ze strany USA. Pošramocenou pověst se však někdejší inovátor pokouší napravit. Huawei tak chystá nástupce současné vlajkové lodi Huawei Mate 50.

Údajně bychom se tak právě příští rok měli z dílny této značky dočkat 5G smartphonu. Mate P60 ale dorazí až během září 2023. Celá řada P60 by pak podle prvotních předpokladů měla debutovat už počátkem příštího roku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony