HardwareZe světa IT

Virtuální realita za baťovku, i když dolarovou

Samsung Gear VR

Který fanoušek moderních technologií by nevěděl, co je to virtuální realita a jak s ní souvisí společnost Oculus. Její zařízení, ať už mu budeme říkat helma, nebo brýle, které se jmenuje Rift, jsem na fotkách viděli všichni. Společnost Oculus byla loni koupená Facebookem za neuvěřitelné 2 miliardy dolarů. Nyní přináší ve spolupráci se Samsungem zařízení, které by mohlo přinést virtuální realitu do našich domovů a obývacích pokojů.

Samsung nezabrousil na pole virtuální reality poprvé, už nyní nabízí na našem trhu Samsung Gear VR. Je to, zjednodušeně řečeno, držák pro telefon na hlavu. I na jeho výrobě se Oculus podílel. Jenže Gear VR má několik nevýhod. První je omezené množství kompatibilních zařízení. Gear VR totiž pracuje jenom s Galaxy Note 4, S6 a S6 Edge. Tedy tím nejdražším co Samsung má. A ani samotný Gear není za hubičku, u nás se prodává za cenu kolem sedmi tisíc.

Samsung Gear VR_1

Kromě ceny je největší výhodou novinky právě schopnost pracovat se všemi Samsungy roku 2015

Na včerejší konferenci Oculus Connect, která se konala v Hollywoodu a svět ji mohl sledovat skrz stream na Twitchi se představil světu nový Samsung Gear VR. Zařízení bude pracovat se všemi smartphony Samsung z letošního roku (2015). Mělo by být dostupné už v listopadu na velice populární Black Friday. Celý headset je o 22 % lehčí, takže pohodlnější při používání. Má lépe navržený trackpad pro ovládání, takže už se nestane, že by uživatel nevěděl, kde se jeho prst na zařízení nachází. Spolu s ním se ukázal i nový gamepad Gear VR, který všichni účastníci dostali jako pozornost. Je navržený ve stylu Xbox herního ovladače.

Samsung Gear VR_2

Starší Gear VR má nevýhodu v kompatibilitě, podporuje jenom vrchol nabídky Samsungu

Nový Gear VR nebude strádat ani z nedostatku dostupného obsahu. Kromě již existujících her, které je možné si ve virtuální realitě zahrát, získá přístup ke zřejmě nejoblíbenější filmové službě Netflix. Myslelo se i na hráče počítačových her, takže skrz Gear VR půjde sledovat i přenosy ze streamovací služby Twitch. Znamením, že toto zařízení míří spíše na masy a chce dostat virtuální realitu do podvědomí běžných uživatelů je i cena. Jak je v nadpisu, jedná se o baťovku, i když dolarovou. 99 dolarů je částka, kterou si Samsung za nový Gear VR řekne.

Zkusili jste si některé z aktuálně dostupných zařízení pro virtuální realitu? Napište nám, jak se vám to líbilo a jaké vás napadá využití této cenové dostupné novinky. 

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. 99$ není špatný ale platit poté za mobil od Samsungu, asi ne no. Raději asi sáhnu po desktopových Vive/Oculus. Ale v mobilní VR bude Samsung vítěz podle mě. 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware