HardwareZe světa IT

Omezená edice letounů ze Star Wars, které je možné ovládat iPhonem

Star Wars drony

Kult Star Wars je tak obrovský, že si ho nemůže dovolit přehlížet ani velikán, jakým je Apple. Jelikož je mnoho uživatelů iPhonu fanoušky Star Wars, rozhodl se Apple pro spolupráci s výrobcem Propel, který vytvořil speciální edici bojových letounů ovládaných právě přes toto zařízení.

Nejedná se o ledajaké hračky, ale o elitní laserové bitevní drony, které mají být na hranici hraní her v reálném a virtuálním světě. Výrobce si dal s drony skutečně záležet, cílem zde bylo, aby nevypadaly jako běžné drony, ale aby skutečně připomínaly vesmírné bitevníky. Vrtule zde nejsou navrchu, ale naopak jsou ve spodní části dronu, takže nejsou téměř vidět.

Star Wars Drony

Omezená edice letounů ze Star Wars, které je možné ovládat iPhonem

Propagační show

Aby se na tuto edici dostatečně upozornilo, konala se v Brooklynu show, ve které předvedli své ovládací schopnosti profesionální piloti. Atmosféru doplňovaly kouřové efekty a klasické skladby Johna Williamse. Na západě se začaly prodávat bojové letouny již od 1. září a to s cenovkou 179 dolarů. K dispozici jsou ve 3 provedeních: T-65 X-wing starfighter, Darth Vader’s TIE Advanced x1 a 74-Z speeder bike.

Pro skutečné fanoušky

Každý letoun je ručně montovaný a je dodávaný ve sběratelské krabici se sériovým číslem a voskovým těsněním. Při otevření krabice se aktivuje osvětlení a začne hrát hudba, výrobce vše promyslel do posledního detailu. O akci je tak velký zájem, že Propel oznámil, že jde teprve o první vydání tohoto typu dronů.

Simulátor i skutečný boj

Aby se dal dron ovládat přes iPhone, vydal Propel speciální aplikaci, která umožní synchronizaci a ovládání. Stejné možnosti jsou plánovány i pro majitele Androidů. Pro začátečníky je připraven letový simulátor se 34 tréninkovými režimy, které slouží k vypilování ovládání a útoku. Pokud vše zvládnete v aplikaci, můžete se pustit do boje s živými bojovými letouny, k čemuž však budete potřebovat kamarády, kteří rovněž bojový letoun vlastní. Této živé bojové hry se může účastnit až 12 lidí najednou.

Po připojení sluchátek uslyšíte zvukové efekty a dialogy, díky kterým podpoříte svou fantazii a budete si připadat jako skuteční piloti. Pro ovládání je nutný fyzický řadič, který se připojuje k zařízení iPhone přes Bluetooth a k dronu prostřednictvím bezdrátové frekvence 2,4 GHz. Zahrnuje tlačítko pro speciální vzdušné triky.

Hraní s cizími hráči

Nová aplikace společnosti Propel dává uživatelům také možnost vzájemného propojení, což umožňuje setkání hráčů po celém světě, takže se i cizí lidé mohou najít a navzájem se utkat. Výsledky jsou synchronizovány živě během zápasu a pak jsou uloženy do cloudu, kde si hráči mohou porovnat své dovednosti.

Zklamání nebo jen nedostatek zkušeností?

První bitvy byly velmi chaotické, drony do sebe často narážely a padaly jako mouchy. Bylo to však způsobeno spíše tím, že většina uživatelů ovládala tímto způsobem dron poprvé. Čím je uživatel pokročilejší, tím vzrůstají jeho ovládací schopnosti. Na show se ani přes opakované pády žádný z dronů nepoškodil, což je dobrá zpráva pro každého zájemce.

Odolnost a síla

Tyto malé stroje jsou velmi hbité a odolné, dokážou překonat rychlost 50km/h. Uživatelé si mohou rychlost libovolně upravovat, začátečníkům je doporučené, aby ji zpočátku omezily, než se naučí dron správně ovládat. Při bitvě je potřeba brát ohled i na baterie, které je však možné měnit.

Příchod těchto hraček je naplánován na tuto dobu zejména proto, že se blíží premiéra dalšího dílu Star Wars, která ponese jméno „The Last Jedi“. Bojové letouny Star Wars je možné koupit v internetových obchodech i na oficiálních stránkách Applu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware