Mobilní telefony

OnePlus 8 Pro je nový smartphone. Jde na trh s netradiční kamerou

oneplus logo freebit
Foto: OnePlus

OnePlus 8 Pro se prezentoval ve specifikacích jako smartphone s unikátní technologií. Nakonec to ovšem tak úplně nevyšlo. Proč?

One Plus 8 Pro, vlajková loď s „černým puntíkem“

OnePlus 8 Pro se stal vlajkovou lodí značky. Potvrzoval to mimo jiné fotoaparát hned se čtveřicí objektivů. Hlavní fotoaparát nabídl rozlišení 48 Mpx, dále byl chytrý telefon vybaven ultraširokým objektivem s rozlišením 48 Mpx, do třetice nemohl chybět 8 Mpx teleobjektiv s 3× optickým zoomem.

OnePlus 8 Pro je nový smartphone
OnePlus 8 Pro je nový smartphone

Přelomem mělo být hlavně vybavení telefonu infračervenou kamerou. Ta nabízí rozlišení 5 Mpx a schopnost „rentgenovým zrakem“ prohlédnout určité materiály, mimo jiné například plasty. To mělo poněkud vylepšit dojem z dříve slabších fotoaparátů, které nepatřily k silným stránkám těchto telefonů.

Původně měla infračervená kamera doplněná funkcí Photochrome sloužit hlavně k vytváření zajímavých efektů na krajinných fotografiích. Hlavním principem je redukování barevnosti výsledné fotografie, neboť kamera propustí jen omezené spektrum odstínů.

Technologie, která se poněkud vymkla kontrole

Funguje tedy v podstatě jako jakýsi rentgen. Jenomže se jako velký problém ukázalo to, že kromě plastů je schopná prohlédnout dokonce i oblečení, konkrétně v černé barvě, byl-li fotografován dotyčný objekt v určitém světle. Tušíte-li problém, nemýlíte se.

Na sociálních sítích se začaly množit ukázky demonstrující použití technologie. A záhy s tím vyvstala otázka, jak moc je podobná funkce riziková. Někteří uživatelé zdvihali pomyslný varovný prst.

V obavě o soukromí těch, kteří by byli tímto způsobem nechtěně zdokumentováni, tak musí po softwarové aktualizaci výše zmíněná funkce „z kola ven“. Alespoň na čínském trhu, kde uživatelé využívají nástavbu HydrogenOS.

OnePlus se nejprve na sociální síti Weibo omluvil a následně přikročil k činům, když přislíbil dočasnou deaktivaci. K aktualizaci dojde během několika dní (dle informací z 23. května). Vrátit by se funkce měla později v pozměněné podobě tak, aby k podobným problémům už nemohlo dojít.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony