Mobilní telefony

OnePlus začne pracovat na „Dvojce“. Pozvánka střídala pozvánku

oneplus logo freebit
Foto: OnePlus

S dostupností mobilního telefonu One od společnosti OnePlus to na evropských trzích nebylo pro zákazníka příliš zajímavé. Pozvánka střídala pozvánku, s prodejem pak byly spojené i akce typu „rozbij svůj stávající mobil„, a my ti dáme One Plus One za jeden dolar.

Na českém trhu se mobil však prodává, nabízí ho jen hrstka prodejců. Co je potěšující zprávou, společnost Amazon bude výhradním prodejcem smartphonu v Indii. Chytrý mobil bude k dispozici příští měsíc s cenovkou 25 000 indických rupií, v přepočtu si tedy můžete zakoupit 64GB variantu za přibližně 9050 Kč.

Na obrázku níže je unikátní koncept přicházejícího modelu, který by se opět mohl pasovat do role „killera“ chytrých telefonů, u kterých jejich cena převyšuje až pětinásobně výrobní náklady. Čínská společnost však musí s výrobou opatrně, zřejmě nemá na svůj chod až tak zajímavý kapitál. S nízkou cenou to na čínském, ale i zahraničním trhu nebude mít moc lehké. Konkurovat stávajícím společnostem, které se trhu věnují v prodeji a vývoji již desítky let, bude přece jen dosti tvrdý oříšek. Může tomu však napomoci honba za co největším ziskem, firma na to v tomto sektoru jde trochu jinak.

OnePlus začne pracovat na "Dvojce"

OnePlus začne pracovat na „Dvojce“

U tohoto telefonu řeší softwarový svět společnost zaměřená na alternativní ROM zařízení, je jí samozřejmě CyanogenMod. Na trhu se softwarem se však aktuálně objevuje ještě aplikace Bacon Root Toolkit. Samotný BRT z větší míry plyne z Nexus Root Toolkitu a je k dispozici také právě pro smartphone OnePlus One (One 64GB A0001 a 16GB A0001). Aplikace pro desktop je dostupná s velikostí cirka 30 megabajtů, a můžete ji zabalenou stahovat pomocí tohoto odkazu.

Po instalaci je možno provést odemčení zařízení, root a unroot, nahrání komunitního OS Androidu, vrácení k původní oficiální verzi, případně provedení menších oprav při soft-bricku nebo samotném bootloopu.

Jak jsou na tom prodejní dovednosti čínské společnosti, která má svou komunitu po celém světě? Firma si samozřejmě dává do vínku i prodejní cíle. „Pro letošní rok jsme nastavili určité cíle. Třicet tisíc byl reálný cíl, 50 000 byl docela dobrý cíl a 100 000 byl strop,“ řekl. „Nyní je našim cílem dodávat milion přístrojů v letošním roce, a my jsme už překonali půl milionu…“, hovoří zakladatel společnosti Carl Pei.

Už se samozřejmě spekuluje i o nástupci tohoto kvalitního a cenově dostupného smartphonu s Androidem. Na trh by měl dle předpokladů přijít vlajkový nástupce – OnePlus Two (OnePlus 2). Dle zakladatele by mohl být vyrobený z prémiových materiálů s o něco vyšší prodejní cenou. Na poli chytrých věcí na zápěstí se objevila „šuškanda“ také o hodinkách, které by měla společnost uvést v konceptu v roce 2015 – OnePlus OneWatch. To je samozřejmě hudba budoucnosti, stejně jako přicházející „Dvojka“ se zajímavějším stavebním materiálem.

„Stejně jako u modelu One design přišel z části z návrhů na fórech společnosti, budeme to stejné v OnePlus hledat pro vstup na začátku příštího roku, o tom, co zahrnout do smartphonu OnePlus Two. To bude velmi odlišný zážitek pro společnost, protože místo 5 000 členů fóra, nyní má fórum více jak 400 tisíc uživatelů.“, dodal Carl Pei. „Oficiální oznámení bude dostupné na konci 2. čtvrtletí nebo začátkem 3. čtvrtletí příštího roku,“ dodal.

Zatím samozřejmě oficiální fotografie telefonu nejsou k dispozici, přinášíme vám však menší galerii, kde najdete zatím stávající vlajkovou loď čínské společnosti. Je k vidění nad těmito řádky. Na jakém materiálu bude postavený model Two této čínské společnosti? Nabídne stejnou úhlopříčku displeje, nebo menší? Určitě se o své názory podělte do komentářů, víc hlav víc ví. Děkujeme a budeme se společně těšit na oficiální uvedení smartphonu OnePlus Two na evropský trh.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony