SoftwareZe světa IT

Opera nyní blokuje reklamy jak na desktopu, tak ve smartphonech

opera adblock cover

Reklama je pro mnoho webů hlavním zdrojem příjmů. Většinu lidí ale rozčiluje, a to je bohužel odrazuje od samotného projíždění obsahu – reklama tedy musí být navržena tak, aby návštěvníka nijak zvlášť neobtěžovala a pokud taková není, návštěvník často začne pátrat po funkci, která by reklamu zablokovala – ad blocker.

Ad blocking je jedním ze současných fenoménů internetového světa – během roku 2014 – 2015 počet lidí, co si toto rozšíření nainstalovalo, vzrostl o 200 milionů, což znamená meziroční nárůst zhruba o 41%!

Processed with VSCOcam with g3 preset

Processed with VSCOcam with g3 preset

Opera a její rychlost

Do vývoje co nejsofistikovanějších ad blockerů investuje řada softwarových firem a Opera Software není výjimkou. Je to norská společnost, provozující stejnojmenný internetový prohlížeč, který je volně dostupný jak pro počítač, tak i pro všechna mobilní zařízení. Opera je dostupná v 62 jazycích – důvěřují jí stamiliony uživatelů z celého světa, kteří oceňují design, rychlost, nebo inovace, díky kterým se snaží odlišit od své konkurence, a to se jí teď pravděpodobně podařilo.

Tato společnost dnes vypustila bezplatnou aktualizaci pro počítače, Android a iOS, která obsahuje zabudovaný ad blocker. Nemusíte tedy stahovat přídavný plugin pro blokování reklam, kvůli kterému je prohlížeč zatížen průměrně o 45% více. Opera Mini pro Android zrychluje prohlížení internetu o 40% rychleji, než bez technologie blokování reklam. U počítačové verze je to až 89%.

memory-usage-opera-for-computers-with-ad-blocker

Vytížení paměti při 10 otevřených kartách

Jak ad blocker aktivovat?

Po aktualizaci počítačové verze si rozklikněte Menu v levém horním rohu a zvolte Nastavení. Poté klikněte v levé části na Soukromí & bezpečnost a zatrhněte blokování reklamy.

blok nastaveni

Pro aktivaci na chytrém telefonu klikněte na logo Opery v pravém dolním rohu a poté na položku úspory, zde jednoduše zatrhnete Blokování reklam a je hotovo. Jak víme, Opera je schopná i efektivního šetření mobilních dat. Dá se v ní individuálně nastavovat, co vše na webu chcete, nebo nechcete vidět. Pokud si například vypnete zobrazování obrázků, budete mít rychlejší internet, protože čistý text daty tolik neplýtvá.

Přestože chápeme, že reklamy dokáží být často otravné, chceme vás poprosit, abyste přidali www.FreeBit.cz do seznamu výjimek. Reklama je jediným zdrojem příjmu tohoto webu a bez ní bychom pro vás nemohli vytvářet zajímavý obsah. Za obsah bohužel lidé v České republice nejsou ochotni platit. Reklama se tedy stává jedním v primárních zdrojů financí veškerých webů, které na českém internetu najdete.

Jak vytvořit výjimku?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software