Oppo: FHD displej v modelu Find 5Autor: 12/12/2012 1 1983 shlédnutí

Čínský distributor a hlavně výrobce zajímavé mobilní elektroniky jménem Oppo si pro uživatele chytrých telefonů připravil jeden velice zajímavě vybavený smartphone. Jméno Find 5 skrývá ve svém šasi 5 palcový Full HD displej s 441 ppi a 1,5 GHz procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064.

Čínský smartphone Oppo Find 5
Oppo: FHD displej v modelu Find 5

Touto specifikací se tedy blížíme již k hranici celých 5,5 palců a můžeme i takovéto smartphony v nabídce čínských výrobců očekávat. Vraťme se tedy k Finderu, který ve svém těle dále skrývá 2 GB RAM, 2 500 mAh akumulátor a v interním úložišti o kapacitě 32 GB je připraven k bootu operační systém Android 4.1.2 Jelly Bean. K dispozici je také NFC či WiFi.

Na zadní straně telefonu je k mání 13 megapixelový fotoaparát, který plně podporuje HDR, což umožňuje větší dynamický rozsah expozice a tak i kvalitnější a lépe prosvícené fotografie. Po stránce audio řešení nikterak nezaostává, propůjčí totiž technologii Dirac HD, která je pevně spjata s audio zařízeními ve vozech BMW, Bentley, Rolls Royce a digitálního zvuku Datasat.

Oppo Find 5 je k dispozici právě v těchto dnech na území východních zemí, dostane se ale i do USA, kde je pro něj připravena cenovka s číslem 500 dolarů. Tedy po přepočtu 9 700 Kč. Na evropské trhy se ale asi nedostane, což je určitě velká škoda pro příznivce levných děl z Číny. Bude pro jeho prodej magické datum 12. 12. 2012 tou pravou volbou?

Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů níže nebo ukažte novinku i svým kamarádům či známým pomocí lišty na sdílení, děkujeme za projevenou aktivitu.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Komentáře (1)

[…] tablety 5 palcovým displejem, který se také pasuje do role Samsungu Galaxy S IV či telefonu Oppo Find 5, jež jsme si v nedávném článku také rozebrali. Může se také stát, že bude svým […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!