Hardware

Oura Ring. Prsten, který vládne všem

Oura Ring
Foto: ouraring.com, Tag: Oura Ring

Chytré mobily nebo chytré hodinky mají svoje neodmyslitelné místo v životech mnoha lidí. Na ně však na chvíli zapomeňme. Oura Ring je inovativní chytrý prsten. Co všechno umí?

Co je Oura Ring a k čemu slouží

Chytrý prsten nepochází z Hory osudu, nýbrž z Finska. Vytvořil jej tamní start-up Oura Health.

K čemu můžete takovýto prsten využít? Technologická „vychytávka“ dokáže podat zprávu o vašem zdravotním stavu sledováním fyziologických funkcí. Původně obsahovala jen několik málo základních voleb, masivního vylepšení se však dočkala především v posledním roce.

Oura Ring
Oura Ring na prstu

Prsten sleduje vaši aktivitu, primárně se pak zaměřuje na spánek. Jednoduše jej připojíte prostřednictvím aplikace k chytrému telefonu a můžete sledovat, jaký má váš spánek i další naměřené ukazatele vliv na to, zda se cítíte odpočatí a plní energie nebo naopak velmi unavení. S Oura Ring stejně tak zjistíte, co přesně vám spánek narušuje.

V rámci denních aktivit měří zařízení spálené kalorie z krokoměru, spálené kalorie ze cvičení a srdeční činnost. Z nočních hodnot sleduje prsten stav spánku, činnost srdce, počet nádechů a tělesnou teplotu. Tuto analýzu následně využijete pro efektivní plánování každodenních aktivit.

Oura byla založena ve Finsku se zvláštním zaměřením: zlepšit způsob, jakým žijeme naše životy.

Zařídit se můžete přímo podle doporučení, které vám na základě nasbíraných dat na míru vygeneruje. Oura Ring vám například sám dokáže říct, kdy byste měli jít nejlépe spát.

Jak funguje prsten Oura Ring a pro koho je vhodný

Tělesné funkce svého nositele monitoruje chytrá technika prostřednictvím infračervených LED senzorů, dále obsahuje dva senzory tělesné teploty, 3D akcelerometr a gyroskop. Mezi uživateli si Oura Ring vysloužil pověst jednoho z nejspolehlivějších zařízení co se týče technologické stránky.

Doporučit lze nošení prstenu především těm, kteří na zápěstí nechtějí nosit náramek nebo chytré hodinky. Jediným zásadnějším úskalím je nutnost si vybrat adekvátní velikost prstenu podobně jako u běžného šperku. Tu si budete volit z připraveného sizing kitu, který nabízí osm dostupných velikostí.

Oura Ring je, pokud si jej navléknete na prst, zařízením velmi malým a nenápadným. Potěší precizní designové zpracování a zároveň je dostatečná odolnost materiálu. Považovat se tak bez nadsázky dá za jedinečný hi-tech šperk.

Webová aplikace pro prsten
Webová aplikace pro prsten

Z hlediska funkčnosti má však stále ještě i v mnoha ohledech rezervy. Například odhady fáze spánku nejsou dosud úplně přesné. Z drobných nevýhod lze taktéž zmínit i finanční náročnost pořízení Oura Ring.

Oura Ring v centru pozornosti médií

Prsten se těší zájmu nejen uživatelů, ale též investorů. A to včetně těch českých. Médii proběhla zpráva o tom, že český miliardář Karel Komárek investoval společně s dalšími partnery do projektu plných 100 milionů dolarů.

Oura Ring se navíc nestále vyvíjí, aktuálně už například umí dokonce i odhalit příznaky onemocnění covid-19. A to ještě před tím, než na sobě samotný nemocný může pozorovat první příznaky. A právě díky zmiňované finanční injekci z české kotliny by prstenu měly záhy přibýt i další funkce.

Oura Ring sleduje klíčové signály těla a přináší kritické poznatky, které vám pomohou
budovat dobré návyky.

Ke zpopularizování prstenu Oura Ring bezesporu přispěly i známé osobnosti. Na prstu ho nosí třeba britský princ Harry nebo Jack Dorsey, spoluzakladatel a CEO Twitteru. Zdařilou reklamu mu dělají taktéž sportovci. A to i v rámci aktuální situace v souvislosti s koronavirovou pandemií. Zápasníkovi Danielu Cormierovi dokázal prsten dokonce odhalit pozitivitu a správnost výsledku následně potvrdil také test.

Společnost Oura Health od roku 2018 prodala už více než 150 000 kusů prstenů. Stávající rozvoj firmy míří kromě dalších inovací na prstenu Oura Ring i k náboru nových odborníků a rovněž k vývoji nového produktu. Rozpracovat společnost plánuje pro své uživatele i svůj web, který má sloužit jako obsáhlý portál s informacemi, které uživatelům pomohou k lepšímu spánku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware