Ze světa IT

CES: 4K tablet Panasonic v 20 palcích

panasonic logo freebit
Foto: Panasonic

Jedním z rekordmanů letošního CESu 2013 se stal i Panasonic – prototyp 4K tabletu s rozměry 47,5 x 33,3 x 1,01 cm. Ten právě na veletrhu v Las Vegas představil tablet, který by mohl svými rozměry konkurovat AIO počítačům. Nese totiž na svých bedrech 20“ IPS panel, jež vlastní 4K rozlišení 3840 x 2560 pixelů s 230 PPI, tedy body na palec.

CES: 4K tablet Panasonic v 20 palcích
CES: 4K tablet Panasonic v 20 palcích

Nicméně i obrazovka samotná drží další kuriozitu, ta totiž vlastní poměr stran 15:10, což je v dnešní době přece jenom v celku nevkusné. Pro chod tabletu byl vybrán operační systém Windows 8 Pro, který zasytí instrukcemi procesor Intel Core i5 3427U taktovaný na 1,8 GHz. Grafický tok zpracovává čip od společnosti nVidia, přesněji se bude jednat o integrovaný čip GeForce s zatím neznámým jádrem.

Co se týče operační paměti, zde ve prospěch aplikací hovoří až 4 GB RAM, které jdou rozšířit až do maximální velikosti 16 GB. Uvnitř tabletu je pro data či multimediální soubory připraveno SSD úložiště s kapacitou 128 GB. Přítomna je i technologie WiFi, Bluetooth či slot pro microSD kartu. Přední strana pak ještě skrývá HD kameru s možností nahrávat video v 720p. V neprospěch 4K tabletu od Panasonicu hovoří ještě váha 2.4 kg či výdrž, a to dvě hodiny v náročném provozu.

Předběžná cena či dostupnost je pro tento produkt asi pasé, jelikož se jedná o prototyp a do pásové výroby se asi ani nedostane. Nicméně se jedná alespoň o směr, který by jednou mohl nahradit kompaktní počítače. Určitě se o své názory podělte do komentářů a nebo dejte vědět o této veletrhové novince i ostatním, děkujeme za klik.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT