Tiskové zprávyZe světa IT

ToughBook CF-H2 do náročného terénu

Společnost Panasonic dnes představila Toughbook CF-H2, druhou generaci vysoce odolného tabletu navrženého speciálně pro pracovníky v terénu. CF-H2 ustanovuje nové standardy v jednoduchosti používání a konektivitě. Nový tablet představuje dokonalý a lehký nástroj (přibližně 1,58 kg) pro mobilní pracovníky, kterým umožňuje vysokou produktivitu práce i v náročných podmínkách. CF-H1 využívá 10,1“ displej s technologií Transflective Plus a je možné jej ovládat jednou rukou.

Díky nejnovějšímu nízkonapěťovému procesoru Intel Core i5-2557M (1.7GHz) s technologií vPro a grafické kartě Intel HD 3000 s dokonalejší podporou multimediálních funkcí byl výpočetní výkon oproti předchůdci CF-H1 zvýšen více než čtyřnásobně (test PC Mark 2005). Novinka je ideální pro aplikace mající vysoké výpočetní nároky, jako jsou mobilní CAD aplikace, GIS a diagnostické utility. Jeho operační paměť byla zvětšena na 2 GB (počítač může být osazen až 8 GB) a ve standardní konfiguraci je využíván pevný disk s kapacitou 160 GB (volitelně pak SSD disk o kapacitě 128 GB).

Funkčnost pro všechny účely

Model CF-H2 je ideálním nástrojem pro dosažení maximální produktivity práce v terénu, při které jsou prováděny různorodé úlohy – volitelně jsou k dispozici například čtečky čárových kódů. Fotografování v terénu usnadňuje podpora automatického zaostřování u 2 Mpix fotoaparátu s LED přisvětlením.

Mobilní pracovníci často vyžadují připojení různých zařízení a periferií určených pro záznam informací či sběr diagnostických dat. CF-H2 proto nabízí řadu rozhraní – včetně USB 2.0, LAN či sériového portu (místo LAN lze využít druhý USB 2.0 port). K dispozici je i podpora RFID a čipových karet, díky čtečce otisku prstů je možné dosáhnout rychlého přihlášení. Aby mohli stávající zákazníci i nadále používat existující příslušenství, je CF-H2 kompatibilní s mnoha perifériemi pro CF-H1 a tím je zajištěn dlouhodobý životní cyklus produktu.

panasonic toughbook

Stále připojení na cestách je u CF-H2 zajištěno pomocí technologií WiFi a Bluetooth, volitelně je k dispozici podpora sítí 3G a pro navigaci a plánování také podpora GPS. Toughbook CF-H2 může být rozšířen o komunikační modul Ericsson F5521gw HSPA+ umožňující významně zvýšit rychlost stahování dat až na 21 Mb/s. Díky nejnovější technologii Intel ATP může být zařízení přepnuto do režimu ochrany proti krádežím.

Toughbook CF-H2 je vybaven pláštěm ze slitiny hořčíku a ochranou proti poškrábání, a zůstává tak jedním z velmi odolných tabletů, které jsou na trhu k dispozici. Každý Toughbook je navíc dodáván s tříletou zárukou a se závazkem opravy během 96 hodin.

Aby mohli terénní pracovníci využívat zařízení tak dlouho, jak potřebují, může být CF-H2 v provozu až 6,5 hodiny. Této hodnoty je dosaženo díky sadě dvou za provozu vyměnitelných baterií s vysokou kapacitou. K maximalizaci energetické účinnosti je využívána technologie Power Management Utilities umožňující řízení výkonu zdrojů vyžadovaných procesorem.

Cena a dostupnost

Počítač Panasonic Toughbook CF-H2 je dostupný od července 2011. Maloobchodní cena začíná na 49 000 Kč bez DPH. Při větších projektech a dodávkách v rámci kompletního řešení je možné získat projektové ceny. V brzké době bude oznámen také model CF-H2 určený pro zdravotnictví.

O počítačích Toughbook

Počítače Toughbook společnosti Panasonic jsou navrženy tak, aby měli mobilní pracovníci spolehlivý a bezpečný přístup ke svým datům a aplikacím v náročných prostředích. Jsou navrženy tak, aby odolaly situacím, kdy klasické mobilní počítače selhávají – včetně vlivů vibrací, nárazů, vody, prachu, desinfekčních prostředků, slunečního světla, nároků na dlouhou životnost baterií a na podporu ovládání jednou rukou. Tím, že konečně poskytly pracovníkům přístup k informačním technologiím v náročných prostředích, mohly být významně vylepšeny obchodní procesy a spokojenost zákazníků. První mobilní osobní počítač se zvýšenou odolností Panasonic Toughbook uvedl v roce 1994 a dnes má 65procentní podíl na evropském trhu s plně odolnými notebooky s dlouhodobou životností (zpráva VDC Research o prodeji v roce 2010 z března 2011).

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro splnění široké škály spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Sídlo společnosti je v japonské Osace a v loňském fiskálním roce končícím 31. března 2010 vykázala společnost příjmy 67,14 miliard €. Akcie společnosti Panasonic jsou kótovány na burzách v Tokiu, Osace, Nagoi a New Yorku (NYSE: PC). Pro více informací navštivte internetové stránky na adrese.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Cena je dle mého uvážení dost vysoká, jinak na poli tabletů vládnou jiní.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy