Mobilní telefonyZe světa IT

Philips Fluid: Smartphone na ruce?

Philips Fluid – ohebné displeje nejsou již žádnou novinkou, která by stála za povšimnutí, alespoň co se konceptů týče. Nicméně bychom vás chtěli pomocí renderu pozvat na ukázku, která nabízí koncept smartphonu přímo na ruce, respektive v náramku. Celý projekt vznikl již před dvěma roky, právě v těchto dnech ale ožívá.

Philips Fluid - smartphone koncept

Na obrázku výše je vidět prezentace konceptu celého telefonu, nicméně jde o dosti velkou představivost návrhářů, což může mít za následek to, že dílo zůstane právě jen a pouze u konceptu. Dle funkčnosti to vypadá na zajímavě řešený telefon, který by mohl sloužit jako velice komfortní nástroj. Je zde ale spousta nejasností, třeba, kde bude umístěná baterie telefonu.

Bude stačit telefonu jen sluneční energie? Bude napájen indukcí? Myslím si, že určitě ne. Nicméně je asi jasné, kam se bude chtít lidstvo v mobilních technologiích dopracovat. Dejme tedy volnost fantazii a nechme se unášet dech beroucími koncepty, které by mohly zavítat i na mobilní kongres /MWC 2013/ do Barcelony.

Není to tak dávno, co jihokorejský Samsung na CESu 2013 představil také své ohebné displeje, Youm. Spolu s ním si společnost zaregistrovala i ochranné známky WAMOLED, FAMOLED, PAMOLED či TAMOLED. Bere to s výrobou vážně? Společnost displeje s možností ohybu již ale představila na veletrhu CES 2012, nicméně se jich dočkáme asi i na letošním MWC.

Nokia v roce 2011 také určitě nebyla pozadu, na své konferenci představila své ohebné displeje také. Nesou název Nokia Kinetic. Vzpomínáte na rok 2008? Je to již pět let, co finové představili projekt Morph s nejasnou budoucností. Technologický ředitel Nokie Dr. Bob Iannucci k projektu říká: „Výzkumné centrum Nokia hledá možnosti, jak znovu nalézt dnes již v podstatě neměnnou formu a funkčnost mobilního přístroje. Morph ukazuje, co všechno je v tomto směru možné.“

Projekt Nokia Morph

S koncepty ohebných displejů přišla na svět i společnost LG, první ohebný displej typu LG e-ink o úhlopříčce 6 palců a rozlišení 1024 x 768 pixelů byl představený právě minulý rok. Mezi další výrobce pružných displejů se zařadilo i HP, představilo displeje s technologií SAIL.

Ano, ale jsou to pořád jen koncepty, řekl by geek. Nicméně se již prvních telefonů, displejů pro linkovou výrobu můžeme dočkat třeba již koncem tohoto roku. Nezbývá nic jiného, než čekat na další informace a hltat novinky o nových konceptech displejů. Víte o dalších konceptech? Určitě se o ně podělte do komentářů, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Těhle projektů tady už bylo, vše je staré přes 5 let a to, co by šlo do výroby je v nedohlednu, nicméně snad rok 2013 – 2014 přinese něco, na co si bude moci sáhnout i obyčejný smrtelník. Je to modla, která vy se v následujících rocích vyplnit, dej bůh štěstí ohebným displejům.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony