Hardware

Pixel Buds 2. Nejlepší sluchátka pro Android telefony?

Google Pixel logo freebit
Foto: google.com, Tag: Google

Zatímco uživatelé mobilních zařízení od Applu volí jakožto sluchátka ke svému telefonu nejčastěji bezdrátové AirPods, případně kabelový model EarPods, jenž je součástí všech balení iPhonů, tak v případě uživatelů s Android telefony takovéto dominantní postavení nemají žádná aktuálně prodávaná sluchátka.

Této situace se pokusil využít Google a přijít s vylepšenou verzí svých sluchátek Pixel Buds, která by svou kvalitou měla dobýt trh. Opravdu jsou ale tak kvalitní, nebo se jedná o pouhý marketingový tah?

Něco mezi tím, ale vezměme to hezky popořádku. Nová sluchátka Google Pixel Buds 2 (2020) se od staršího modelu a konkurence liší zejména minimalistickým designem a prvotřídními funkcemi, mezi něž patří kupříkladu bezdrátové nabíjení či vysoká odolnost proti vodě (IPX4). Výrazné změny doznalo i ovládání, to tentokráte bude vesměs všechno probíhat hlasově skrze Google Asistenta, který za vás dokáže třeba napsat a poslat zprávu, či pomocí něhož můžete ovládat navigaci.

Pixel Buds 2 (Foto: Google)
Pixel Buds 2 (Foto: Google)

Nechybí ani nejpopulárnější funkce ze sluchátek Pixel Buds 1

První generace sluchátek Pixel Buds byla relativně propadákem, ale přece jenom měla jednu funkci, která byla mezi uživateli nesmírně oblíbená – integrovaný Google překladač. Není proto vůbec divu, že tato funkce, která uživatelům usnadní dorozumívání na cestách, byla přidána i do nového modelu Pixel Buds 2.

Jak jsou na tom Pixel Buds 2 s kvalitou zvuku? Jednoduše řečeno velmi dobře. Lidé, kteří měli tu možnost si je už vyzkoušet, tak si ji nemohou vynachválit. Pozitivně je hodnocen i dosah sluchátek, ten činí více než 100 metrů.

Suma sumárum jsou bezdrátová sluchátka Pixel Buds 2 od společnosti Google opravdu prémiovým produktem, který se ale hodí zejména pro telefony s Androidem, neboť se s nimi dokáží automaticky spárovat. Avšak v konkurenci třeba Galaxy Buds+  to tato sluchátka, mimo jiné vybavená i nízkoenergetickým Bluetoothem 5.0, nemají snadné. A to i díky své vyšší cenovce a menší pohodlnosti při nošení. Za nejlepší sluchátka pro Android telefony se tedy považovat asi nedají, nicméně ke špičce Pixel Buds 2 rozhodně patří.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware