Internet

Placený Instagram bude. Funkce je oficiálně v pilotním provozu

instagram social
Foto: pixabay.com, Tag: Instagram

O placeném Instagramu se mluvilo už v létě. Nyní server TechChurch další zprávy ohledně chystané novinky. Co se bude dít?

Placený obsah na Instagramu bude

To, že na placený obsah konečně dojde, se i v českých médiích hojně řešilo už během loňského listopadu. Dalo se tak usoudit primárně z toho, že v popisu aplikace na Apple Store se objevil ceník plateb.

V přepočtu se ceny těchto nových funkcí pohybovaly v rozpětí 21 až 108 Kč. Počítalo se se dvěma druhy placeného obsahu – Instagram Badge a Instagram Subscriptions.

Nyní už se novinka objevila v jasnějších obrysech, došlo totiž k oficiálnímu spuštění Instagram Subscriptions. Funkce se zatím testuje s pilotní skupinou deseti amerických tvůrců, mezi něž patří například herec a influencer Alan Chikin Chow.

Placený Instagram bude. Funkce je oficiálně v pilotním provozu
Placený Instagram bude. Funkce je oficiálně v pilotním provozu

Tito „vyvolení“ budou moci svým sledujícím nabídnout placený přístup k exkluzivním videím a Instagram Stories. Předplatitelé také získají speciální odznak fialové barvy, přičemž toto označení jim pomůže vyniknout v komentářích a snadno na sebe upozornit i v inboxech tvůrců.

Jak bude fungovat Instagram Subscriptions

Počítá se s tím, že samotní tvůrci si budou moci zvolit adekvátní cenovou hladinu pro své příspěvky. Na výběr je osm cenových kategorií, a to od 0,99 USD za měsíc až po 99,99 USD měsíčně. Ceny budou nastaveny podle toho, jakou hodnotu má podle tvůrce jeho obsah. Lze předpokládat, že většina tvůrců se spíše přikloní ke spodní hranici tohoto cenového rozpětí.

Po předplacení obsahu budou mít uživatelé přístup k dřívějšímu obsahu určenému pouze pro předplatitele, jako jsou například Stories uložené jako Highlights.

Budou též upozorňováni na exkluzivní vysílání, kde získají možnost se hlouběji zapojit do komunikace s tvůrci. Sledovanost v tomto okruhu totiž bude přirozeně menší. Ve Stories určených pouze pro předplatitele, označených také fialovou známkou, konkrétně kroužkem, mohou tvůrci sdílet například obsah ze zákulisí, speciální ankety a další

Tvůrcům by měl celý monetizační systém generovat jednak pravidelný měsíční příjem, ale také i jim přinést možnost hlubší interakce s fanoušky.

Instagram řeší konkurenci, ochrana proti kopírování ale zatím nebude

Samotný Instagram si podle dosavadních informací žádný podíl minimálně do roku 2023 brát neplánuje.

Samozřejmě se ovšem platforma neznačí pomáhat jen tvůrcům, kteří na ní působí, ale také se pokouší posílit svou pozici, která je ohrožena zejména ze strany Tik Toku. Ten přitahuje hlavně mladé tvůrce, kteří mohou oslovit publikum z tzv. generace Z.

Ačkoli se objevily informace, že Instagram vyvíjí technologii, která znemožní pořizování screenshotů tohoto exkluzivního placeného obsahu, zatím podle vyjádření zástupců sítě nic podobného v plánu není.

Opětovné sdílení obsahu je však jednoznačným porušením podmínek. Tvůrci jsou proto vyzýváni, aby nahlásili každého, kdo pořizuje screenshoty nebo nahrává jejich obsah.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet